Wpis z mikrobloga

@Farrahan: Napisałem, że powinno się tak robić, ale niestety ja tak nie potrafię. Mam nadzieję, że ci ludzie tam na górze będą bierni jak zazwyczaj i znudzi się wam te jakieś śląskie "niewiadomoco".
  • Odpowiedz
@Aleanrahel: No bo jak wiadomo, państwa które są podzielone na regiony o stosunkowo dużej samorządności są bardzo słabe, jak np. Niemcy.

A gdyby Niemiaszki nas przygarnęły, to wyszłoby nam całkiem na dobre.
  • Odpowiedz
@Farrahan: Nie ma to jak brać przykład z idealnych Niemców, co nie :)

Jeszcze jesteście częścią Polski, ale dlaczego nie mielibyście się organizować jak niemieckie landy?

My, jako Polska (ja w pojęciu Polska biorę pod uwagę także i Śląsk, przypominam tak na wszelki wypadek) nie dorośliśmy na jakieś rewolucje. Sam podpisuję się za minimalistycznym państwem, jednak na pewno nie teraz i nie w radykalny sposób - ewolucja, a nie rewolucja.
  • Odpowiedz
@Aleanrahel: Że też USA, Niemcy, Kanada, [tu wstaw dowolne państwa federacyjne] jeszcze istnieją. ROZBIORY!

A z drugiej strony narzekanie na to, że w polskiej polityce nic się nie zmienia, że wielka czwórka, i że ludzie nie mają wpływu na to kogo wybierają.
  • Odpowiedz
@Aleanrahel:

Śląsk nie zasługuje na jakieś wyjątkowe traktowanie.


Sorry misiek, ale nie obchodzi mnie to, że Polacy kochają ten centralnie sterowany kołchoz. My ich nie chcemy do niczego
  • Odpowiedz