Wpis z mikrobloga

@Farrahan: Napisałem, że powinno się tak robić, ale niestety ja tak nie potrafię. Mam nadzieję, że ci ludzie tam na górze będą bierni jak zazwyczaj i znudzi się wam te jakieś śląskie "niewiadomoco".
@Aleanrahel: No bo jak wiadomo, państwa które są podzielone na regiony o stosunkowo dużej samorządności są bardzo słabe, jak np. Niemcy.

A gdyby Niemiaszki nas przygarnęły, to wyszłoby nam całkiem na dobre.
@Farrahan: Nie ma to jak brać przykład z idealnych Niemców, co nie :)

Jeszcze jesteście częścią Polski, ale dlaczego nie mielibyście się organizować jak niemieckie landy?

My, jako Polska (ja w pojęciu Polska biorę pod uwagę także i Śląsk, przypominam tak na wszelki wypadek) nie dorośliśmy na jakieś rewolucje. Sam podpisuję się za minimalistycznym państwem, jednak na pewno nie teraz i nie w radykalny sposób - ewolucja, a nie rewolucja. Śląsk
@Aleanrahel: Że też USA, Niemcy, Kanada, [tu wstaw dowolne państwa federacyjne] jeszcze istnieją. ROZBIORY!

A z drugiej strony narzekanie na to, że w polskiej polityce nic się nie zmienia, że wielka czwórka, i że ludzie nie mają wpływu na to kogo wybierają.
@Aleanrahel:

Śląsk nie zasługuje na jakieś wyjątkowe traktowanie.


Sorry misiek, ale nie obchodzi mnie to, że Polacy kochają ten centralnie sterowany kołchoz. My ich nie chcemy do niczego zmuszać.

Nie ma to jak brać przykład z idealnych Niemców, co nie :)


No a z kogo? Mamy ich po sąsiedzku, po co szukać dalej?

ewolucja, a nie rewolucja


No i dlatego to wszystko ma być załatwione powoli, zgodnie z prawem itd. Nikt