Wpis z mikrobloga

Czy można zaliczyć samochód 2 osobowy jako van, aby odliczyć 100% vatu bez potrzeby robienia kilometrówki? Nie chodzi mi jednak tutaj o zwykłą fieste czy corse z kratką, a coś fajniejszego. Przykładowo Nissan 370 Z - Ma 1 rząd siedzeń, oraz oddzielony bagażnik z tyłu. Nada się jako VAN wg Polskiego prawa?

Znalazłem takie coś, do czego wg. mnie ten oto nissan się zaliczy:

pojazdy samochodowe mające jeden rząd siedzeń, który oddzielony jest od części przeznaczonej do przewozu ładunków ścianą lub trwałą przegrodą
#prawo #transport #motoryzacja #samochody
Kalak - Czy można zaliczyć samochód 2 osobowy jako van, aby odliczyć 100% vatu bez po...

źródło: comment_YexFAMgbYgpsovBbh6PaKqgb10Extfdv.jpg

Pobierz
  • 7
@Kalak: nie, imo nie przejdzie.
bo:
- to jest cała przestrzeń na bagaż (pic related). co może zostać łatwo sprawdzone, choćby próbując włożyć zgrzewkę/kratę piwa
- wg. https://www.podatki.biz/artykuly/odliczenie-vat-od-wydatkow-na-samochod-typu-van_14_27995.htm

Kluczową rolę w rozwiązaniu przedstawionego we wniosku problemu odgrywa przepis art. 86a ust. 4 w związku z art. 86a ust. 9 pkt 1 lit. a ustawy. Z treści ww. przepisów wynika, że podatnik ma możliwość odliczenia 100% kwoty podatku naliczonego zawartego w fakturach
xan-kreigor - @Kalak: nie, imo nie przejdzie. 
bo:
- to jest cała przestrzeń na bag...

źródło: comment_WcysFmcmy41aqFTJHtz72EOodISDciSS.jpg

Pobierz
@Kalak: @xan-kreigor:
Wydaje mi się że w przypadku 4 miejscowych coupe w hatchbacku to mogłoby przejść - np.: po wywaleniu siedzeń z Audi TT. Ktoś się oczywiście może przyczepić, ale bez tylnych siedzeń tam wejdzie trochę skrzynek, zatem ciężko udowodnić że jest tylko do celów prywatnych.
@xan-kreigor: Dzięki za bardzo konkretną odpowiedź. Trochę przeoczyłem to, że auto musi coś przewozić, aby było uznane jako VAN. Jednak tworzy to niestety możliwą uznaniowość, bo jednemu uznają, a drugiemu nie :/
@oficer-prowadzacy:

Jeszcze zastanawiam się co by było jakbym samemu zamontował kratkę, i wywalił siedzenia z jakiegoś używanego auta. Przykładowo właśnie TTtka, lub jakaś BMW M2, lub Mustang.