Wpis z mikrobloga

XD
Pytałem o ofertę Play Internet NET BOX, oczywiście "nielimitowany" internet nie chciało mi się czytać dokumentów, a podejrzewałem lejek więc napisałem do konsultanta ( ͡° ͜ʖ ͡°)
W zestawie otrzymujemy modem LTE kat 12, wg specyfikacji możemy osiągnąć prędkość 600Mbps/100Mbps.
To jest kpina xD Zapytałem jeszcze czy mają jakąkolwiek ofertę bez lejka - nie mają. 2018 rok i 100GB limitu...
#play #lte #heheszki #humorobrazkowy #internet #internetmobilny
Pobierz
źródło: comment_OrllureBcoC8xrf5xGaEfa9dibpmtafS.jpg
  • 73
@dktr: No to dalej za cholerę by mi to nie pomogło, u mnie problem jest z tym, że właścicielka, starsza kobieta nie chciała się zgodzić na położenia kabla. Jedyna alternatywa to byłby internet u babci, dokładnie ta sama historia.

Już się bałem, że niepotrzebnie się w taką umowę wpieprzyłem.
Znam się to się wypowiem. Internet bez limitów wcale nie jest dobry. Operatorzy mają ograniczone pasmo, nie jest ono z gumy. To że piszą że jest 600 mb/s to jest to całkowita prędkość jeśli byłbyś jedyna osoba na nadajniku. Poza tym od bodaj 150 mb potrzebna jest agregacja pisma z kilku nadajników żeby te 600 wyciągnąć, powodzenia jak złapiesz dobry zasięg z tyłu anten. Im więcej użytkowników tym sieć bardziej zapchana, więc
@KurczakPoTajsku: głupoty gadasz. agregacja pasma (CA) nie polega na łączeniu się do kilu btsów, tylko do jednego, ale do dwóch częstotliwości na raz np. 2600 i 1800. LTE 2600Mhz po prostu ma ograniczenia, to nie są ograniczenia ze strony bts'a tylko technlogii LTE. Dzięki CA korzystając z 2-3 częstotliwości na raz osiągamy większe prędkości.
Co do pasma btsów, nie znam się za bardzo, ale do btsów idzie światłowód i transfer liczy
LBE-5AC-23


@LM317T: Będzie dobre. Ogólnie technologia AC jest bardzo podobna do LTE, podobna efektywność widmowa z 1MHz około 6mbit, jedyna przewaga telekomów że mają do dyspozycji sporo większe moce i rezerwacje częstotliwości, a nie kiszenie się na 5GHz ;)
@LM317T żeby połączyć się do kilku pasm potrzebujesz kilka anten (mimo). Zgadzam się z tym co napisałeś ale nic nie stoi na przeszkodzie żebyś odbierał pasmo 2600 z pierwszego btsa a np 1600 z drugiego na oddzielnych antenach jeśli btsy są połączone ze sobą po x2 (bezpośrednio). I tak później telefon składa sobie te wszystkie pakiety do kupy. Coś mi świta że w tych wyższych prędkościach wykorzystują właśnie większą ilość nadajników, bo