Wpis z mikrobloga

XD
Pytałem o ofertę Play Internet NET BOX, oczywiście "nielimitowany" internet nie chciało mi się czytać dokumentów, a podejrzewałem lejek więc napisałem do konsultanta ( ͡° ͜ʖ ͡°)
W zestawie otrzymujemy modem LTE kat 12, wg specyfikacji możemy osiągnąć prędkość 600Mbps/100Mbps.
To jest kpina xD Zapytałem jeszcze czy mają jakąkolwiek ofertę bez lejka - nie mają. 2018 rok i 100GB limitu...
#play #lte #heheszki #humorobrazkowy #internet #internetmobilny
Pobierz
źródło: comment_OrllureBcoC8xrf5xGaEfa9dibpmtafS.jpg
  • 73
@lamal: @LR300: Rok temu było to samo z plusem. Za pół roku jak się T-Mobile zapcha będzie: ale zamula, co za gówno, FUP, lejki. Ale w Orange lepiej to potem baranki lecą do Orange tam się zapcha to do plusa i tak w koło. Wystarczy poczytać wątki na bezkabli czy tam innych forach. Najważniejsze że jest wybór, i co komu pasuje to se dobierze. Radio nie jest z gumy i
@LM317T: No fakt, jak zalezy komus na jakichs astronomicznych prędkosciach to gorzej, ale samo dzialanie jest naprawdę plynne i nie ma duzych spadkow. Pracowalem w Play i polecam ich uslugi generalnie, ale nie internet, bo jest jednym z najgorszych. Tutaj Tmobile wykosilo konkurencje. Tylko z routerami nie wydziwiajcie za bardzo
@boryspo: 200m ode mnie w blokach są 3 firmy dostarczające światłowód. Mi nawet netia nie chciała podłączyć kabla telefonicznego adsl, bo BMT (a kabel idzie 1m od mojej posesji).
A przejechałem się dalej na wieś to #!$%@? wszystkie drogi były rozkopane pod światłowody. Co to ma być do #!$%@?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@LM317T: polecam T-Mobile domowy. Używam od premiery, prędkość super no i całkowicie bez limitów. Choć na LTE cudów się nie spodziewaj - mi jednak te 20-30 Mbit starcza.

Btw nie wiedziałem, że Orange ma leje 10 Mbit, to jest bardzo ładna prędkość na necie mobilnym
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dktr: ale póki nie pociągną mi światłowodu to jedyne wyjście.
W orange po kablu + telefon voip byla masakra. Srednia prędkość to było 19mb/s dopóki nie zaczęły sie jaja z telefonem, to stwierdzili żeby telefon działał dobrze (codziennie rano trzeba było resetować router, bo nie było sygnału w słuchawce i nie dało sie dodzwonić), to trzeba zmniejszyć predkosc na 16 mb/s, który w ciagu tygodnia potrafił spadać do 5 mb/s... Po
@dktr: @LM317T: użytek domowy, czyli przeglądanie neta, vod, yt, bez pobierania gier, nie każdy użytkownik ściąga tak dużo, najczęściej Ci co pobierają to są osoby bardziej wymagające (np filmy 4k) czy też na użytek komercyjny. Wielokrotnie pobrałem powyżej 150gb i nigdy nie włączyli mi lejka. Wystarczy nie ściągać na raz dużej ilości danych.
@dktr: co do działania to jest to temat rzeka. Z tego co zauważyłem to najlepiej internet mobilny działa w małych miastach i na obrzeżach dużych. "Używałem" tego internetu w centrum Krakowa i wieczorami było słabo. Ale za 17 zł na mc bez umów to narzekać nie mam prawa.
@dktr: No w sytuacji kiedy nie możesz pociągnąć kabla to chyba nie ma innego wyboru, nie?

Może to być trudne do uwierzenia, ale większość ma powody do przepłacania za gorszy internet xD
@dktr: Być może, ale nie mam pojęcia co to w ogóle jest to mt/ubnt xD

Chyba, że to jest ten darmowy internet który jest po prostu beznadziejny, do grania w gry się zwyczajnie nie nadaje.
@DiscoKhan: Nie. mt/ubnt to sprzęt który pozwala zestawić połączenie LAN między punktami odległymi o wiele kilometrów pod warunkiem że punkty "widzą się". Można tym przesłać sobie internet z miejsca gdzie jest tani i szybki a nie czekać aż ktoś łaskawie położy infrastrukturę do domu.