Wpis z mikrobloga

Mircy z #krakow pomocy! Parę dni temu miałem czyszczoną przepustnicę + przyległości i od tamtej pory obroty zwariowały, wygląda to wszystko tak, jakby komputer / przepustnica nie mogły się zaadaptować do nowych warunków. Podłączałem samochód pod trzy różne komputery, żaden nie znalazł błędów za to jeden nie widział żadnych modułów odpowiadających za ten podzespół, drugi coś tam widział ale nie mógł usunąć wartości wyuczonych (samochód odmówił dostępu do opcji czyszczenia) a trzeci wskazał, że komputer wysyła sygnał aby silnik pracował na 800rpm, gdy w rzeczywistości osiąga on (na biegu jałowym) 1200 - 3000rpm. Zanim wymienię pół samochodu chciałbym go jeszcze podpiąć do opcoma - stąd moje pytanie, czy ktoś z Was dysponuje odpowiednim sprzętem i wiedzą, żeby usunąć te wartości i zweryfikować, czy problem na pewno nie leży po stronie elektroniki? Najchętniej jutro albo w innym dogodnym terminie. W ASO za taką usługę zawołali 200zł, w Dużej Znanej Sieciówce 190 - gdybym miał pewność, że to to, nie wahałbym się ani chwili. Ponieważ nie wiadomo co to jest, cena za podłączenie komputera wydaje mi się nieco zbyt wygórowana. Próbowałem przejść przez procedurę adaptacji bez komputera (czary-mary z zapłonem + odpalenie silnika aż do nagrzania... na ciepłym też próbowałem ;)) ale nie pomogło. Dwóch różnych mechaników rozkręcało układ, ale też nie znaleźli nic niepokojącego - w takim razie albo zostaje coś zupełnie (bezpośrednio) niezwiązanego z przepustnicą albo jest to problem oprogramowania, który właśnie chcę wykluczyć. Wszelka pomoc lub wskazówki będą mile widziane. Chevrolet Lacetti 1.6 110km 2005r.

#opel #chevrolet #mechanikasamochodowa #mechanika #elektronika #motoryzacja
  • 10
@CzarnaTluszcza nie wiem czy pomogę, ale u mnie w samochodzie po przeczyszczeniu el. przepustnicy musiałem najpierw wyzerować w programie wartości w czujniku położenia przepustnicy, a potem przeprowadzić procedurę nauki biegu jałowego.
@marcho87: Tak mi się wydaje. Chętnie wyzeruję czujniki, jednak jak do tej pory żaden komputer nie podołał temu zadaniu. Odpięcie klemy też nie przyniosło żadnych rezultatów. Spróbuję jeszcze jutro rano (jak auto będzie całkowicie zimne) odpiąć aku na jakiś czas i przejść przez procedurę.