Wpis z mikrobloga

@CEO320: Bóg w Trójcy przenajświętszej istnieje na pewno, tak jak Harry Potter w ,,kamieniu filozoficznym" więc albo źle ująłeś zdanie albo coś źle zrozumiałem (jeżeli tak to mnie proszę popraw)
@TheSjz3: Zacznijmy od tego, że nie powinieneś włączać się do dyskusji z zamiarem obrażania interlokutora. Pluję na takich jak ty i nie będę odpowiadał na prymitywne zaczepki.

@jaqubte: Hary Poter został stworzony w umyśle Angielskiej Pisarki Rowling i jak chcesz to nawet odszukam ci wywiad na YouTube o ile oczywiście znasz Angielski w stopniu co najmniej Inter Mediate bo w przeciwnym razie nie mamy o czym w ogóle rozmawiać.
@jaqubte: @szyfraplus: wiecie co? powiem zwyczajnie bo myślałem że na tym portalu są myślący ludzie ale bardzo się zawiodłem, jesteście niczym i chyba boli was że nie macie racji. Ja zawsze w szkole miałem czerwone paski a później nieustannie się dokrztałcałem żeby przygotować się na tak zajadłe dyskusję, ale widze że nic tu z tego nie będzie. Szkoda.
@CEO320: zamiast odpowiadać na najprostsze pytanie które nawet cię nie obraża próbujesz po nas pojechać, nazywasz innych niczym i mówisz że na nich plujesz a na koniec chwalisz się czerwonym paskiem. Kto to jest dzieckiem?
@jaqubte: a powiedz mi dziecko ty w POlsce mieszkasz? ja urodziłem się tutaj, mój ojciec też i dziadek co bił na wojnie ze szkopami. Nie masz pojęcia to to znaczy oddać życię za ojczyzne więc tak nie mędrkuj i troche pokory życzę.
@CEO320: challenge accepted ( ͠° ͟ل͜ ͡°)
Wszechwiedzący bóg wie wszystko jak sama nazwa wskazuje, więc zna też przyszłość i przeszłość. Zna każde zdarzenie, które nastąpi lub może nastąpić w zależności od podjętej przez niego decyzji. Jednocześnie wiedział by odpowiednio zawczasu, że jakąś decyzje przyjdzie mu podjąć. Doskonale zdaje sobie sprawę jaką decyzje podejmie bo jest wszechwiedzący. Dlatego wszechwiedzący bóg nie może zmienić swej
@CEO320: Jeśli udowodniłbyś istnienie boga zaprzeczyłbyś podstawowemu prawu do "Wolnej woli" którą ma każdy człowiek według wiary katolickiej. Napisał bym więcej ale to nie ma sensu, gdyż z góry zakładasz że obronisz każdy pseudoargument - czyli taki który ci się nie podoba. Reasumując - dyskusja z tobą jest bezcelowa i prowadzi do wyniku który można z góry przewidzieć. A poza tym uważam że za kilka wieków religia zostanie wyparta. Na świecie
@zielu14: a co jeśli zgrzeszysz i Bóg stwierdzi, że wyciągnie do ciebie dłoń i zmieni rzeczywistość? Poruszasz się w wąskim wszechświecie swojej wyobraźni, powinieneś pójść kilka razy do KOścioła i umysł by ci się roztworzył na niewyobrażalne rozkosze

@Vtree: sam narzuscasz na siebie jarzmo logiki, ale Bóŋ jest ponad tym. Poza tym mogłe udowodnić ci istnienie Boga i to jest właśnie WYNIK mojej silnej wolnej woli więc nie widzę żadnej
@CEO320 dlaczego uważasz że to właśnie Bóg Trójjedyny jest prawdziwym Bogiem? Inne religie również mają swoich Bogów, a argumenty tamtejszych wyznawców nie są wcale gorsze od Chrześcijańskich. Dlaczego myślę że Trójca Święta to ściema? Dlatego, że po ukrzyżowaniu Jezusa nikt go nie uważał za świętego. Jego aureolka została "dorobiona" w IV. Wieku na skutek nacisku ówczesnego cesarza Konstantyna na Soborze Nicejskim.
Sprecyzowano tam różne kwestie wiary. Tam określono, że Jezus jest współistotny
@grzesiek23Gda: widać że się nie przygotowałeś do dyskusji
po pierwsze wskaż mi choć jeden cud dokonany przez Boga na islamistach
i nie wskażesz bo takich po prostu nie ma
i na tym dyskusja powinna się zakończyć bo to wyczerpuje temat
@CEO320 W Chrześcijaństwie też nie było cudów. Żaden nie został udowodniony, A więc wszystkie to wymyślone historie.

Chciałeś merytorycznej dyskusji a omijasz najważniejsze i niewygodne dla Ciebie pytania. Pisałem o Soborze Nicejskim. Odnieś się do tego, bo mam wrażenie że to właśnie Ty jesteś nieprzygotowany do rozmowy.

Wiem że może być Ci ciężko się odnieść do faktów. Powiem Ci dlaczego - bo wiara jest z założenia sprzeczna z jakąkolwiek logiką.

Powyżej padło
@grzesiek23Gda: oczywiście jestem bardzo przygotowany i już kontrargumentuje, prosze:
1. Każdy cud w Kościele Świętym jest zatwierdzony przez laicką komisję lekarską i to oni orzekają że to wynik był działania sił nadprzyrodzonych a dopiero specjalna komisja Watykańska określa kto konkretnie d tego doprowdził: czy może Jezus Chrystus, Maryja, Święci, Anioły ITP.
2. U islamistów nie ma czegoś takiego
3. co do Soboru Nicejskiego... czytałem o nim milion razy i nie zamierzam
@CEO320 nie jestem antykatolikiem tylko Ateistą. Widzę że Twoja wiara jest silna, ale z całym uszanowaniem Twoje argumenty mogłyby być tylko i wyłącznie zniszczone na wiele sposobów. Tylko po co... po co miałbym niszczyć Twoje argumenty zachwiewając Twoim swiatopoglądem...To jest bez celu.