Wpis z mikrobloga

Hej Mireczki
Otóż ostatnim czasy dostałem telefon od orange z jakąś gówno ofertą, poprosiłem o informacje skąd pani ma mój numer. Poinformowała mnie, że uzyskała go z baz danych firmy PWG (załozyłem, że to ta firma - www.pwginfo.pl), na mirko znalazłem template wiadomości i szybko wysłałem licząc, że temat od razu zostanie zamknięty. Niestety. Poniżej wrzucam wiadomości
Wiadomość która wysłałem

W związku z brakiem konieczności dalszego przetwarzania moich danych osobowych wnioskuje o usunięcie (zapomnienie) moich danych osobowych. Jako podstawę wskazuje artykuł 17 ust. 1 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych.

Zwrotka którą dostałem:

Szanowny Panie, Polska Wywiadownia Gospodarcza przetwarza dane osobowe pozyskane z jawnych rejestrów na zasadzie udostępnienia. Niniejszym informujemy, że Pana dane są przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. e) i f) Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. Dane przetwarzane są przez podmioty publiczne w celu realizacji zadań publicznych. Prosimy o rozwinięcie Pana stwierdzenia: „W związku z brakiem konieczności dalszego przetwarzania moich danych osobowych… „ lub wskazanie w art. 17 RODO (ze względu na jego obszerność), odpowiedniej podstawy prawnej do usunięcia danych. Polska Wywiadownia Gospodarcza Sp. z o.o. przetwarza Pana dane w prawnie uzasadnionym celu tj. Celem poprawy i zapewnienia bezpieczeństwa w obrocie gospodarczym. Gromadzone dane są jedynie z zakresu umożliwiającego powiązanie danej osoby z podmiotem. Nie przetwarzamy danych dotyczących życia prywatnego oraz dzieci. Odbiorcami naszych informacji są przedstawiciele administracji publicznej, instytucje państwowe, spółki handlowe i działalności gospodarcze. Nie udostępniamy danych do państw trzecich.


No i teraz nie wiem co odpisać. Zasłaniają się artykułem 6 ust. 1 lit. e) i f) których zawartość zamieszczam poniżej


Chodzi o jednoosbową działalność gospodarczą.

#rodo #prawo #daneosobowe
  • 3
  • Odpowiedz
@morskiBut: LOL

Od kiedy prywatna spółka jest podmiotem publicznym w rozumieniu art. 6?
Od kiedy wywiadownia gospodarcza realizuje zadania publiczne?
Od kiedy "bezpieczeństwo w obrocie gospodarczym" to prawnie uzasadniony interes administratora w rozumieniu RODO?

Swoją drogą, klauzulkę na stronie też mają śmieszną:

(...) Po upływie sześciu miesięcy dane zostaną usunięte z bazy Polskiej Wywiadowni Gospodarczej.

Dlaczego 6 miesięcy, a nie miesiąc albo 6 lat? Jakie przesłanki z RODO uzasadniają taki termin?
  • Odpowiedz