Wpis z mikrobloga

Mirki dostałem dwie propozycje pracy jedna w #warszawa druga w #wroclaw - stanowisko to samo (główny księgowy), zakres obowiązków ten sam, kasa jeszcze do ustalenia natomiast w obu przypadkach podałem te same widełki finansowe. Gdzie mogą dać więcej? W Warszawie? Którą opcję wybrać pod względem rozwoju a także kosztów i jakości życia. Bardzo podoba mi się Wrocław ale Warszawa to chyba większe możliwości, natomiast znacznie większe koszty życia, co myślicie mirki?

#praca #pracbaza #pytanie #ksiegowosc
  • 10
@pablo2lm: przy kwotach jakie oferuje się normalnie na GK to mieszkalnym tam gdzie wolałbym, więc wziąłbym Wrocław. Zawsze możesz w przyszłości się przeprowadzić gdzie indziej.
@pablo2lm: w Warszawie pewnie dostaniesz więcej ale wolałbym Wrocław. :) Rynek mieszkaniowy i tu, i tam jest #!$%@? (czyt. drogo za standard PRL). Koszty może minimalnie niższe będą we Wrocławiu, jakość życia jest raczej podobna, chociaż w Warszawie masz więcej wszystkiego (sklepy, restauracje, firmy).
Wez pod uwage na czym Ci zalezy. Kasa- Pewnie wawa lepiej ale jesli tylk 30% wiecej niz Wrocalw, to Wawy nie warto. Koszty zycia psychiczne w Wawie sa MASAKRYCZNE (ludzie o mentalnosci rekinow, presja wszedzie, w pracy i po pracy, stres duzy, ceny nieruchomosci). Wroclaw lepszy pod wzgledem psychicznym - wiekszy luz, lepiej sie zyje, przyjemniej, mniejsze korki, dojazd komunikacja wszedzie latwy i przyjemny, duzo parków etc.
Pisze do z perspektywy wroclawianina,
@pawel-ryszartd: @pablo2lm:
Co do mentalności ludzi to bym tak nie demonizował. Zależy gdzie się trafi. Jeszcze nie trafiłem na złą ekipę w pracy, zawsze jest luźno, nikt nikomu kłód nie rzuca pod nogi i nie ma presji. Nie czuję korków korzystając z komunikacji miejskiej (we Wrocławiu są aktualnie większe patrząc z tej perspektywy). Osobiście wolę Warszawę ze względu na więcej wydarzeń i łatwiejsze wypady gdziekolwiek, ale za to częściej są
@Tr8025: Duzo zależy od tego bardzo gdzie mieszkasz. W Wawie latwo sie #!$%@? w temat typu 1,5 h dojazd do pracy, o co we wro trzeba sie bardzo postarac. Duzo zalezy od branzy, jak jestes programista to wszedzie bedzie raczej dobrze. Mentalnosc ludzi jest ogromnie rozna we wro i wawie i nikt mi nie wmowi, zej est inaczej, bo tyle cebuli i chamstwa co w wawie spotkalem (zjeby z grójca, radomia