Wpis z mikrobloga

Hjallbrekka 850 Wiosna #lacunafabularniehjallbrekka
Wołam z tego komentarza.
Otwórz w nowej karcie muzykę przed rozpoczęciem lektury.
Pytania out-of-character tylko w tym wątku
Karta postaci do wglądu (zaktualizuję ją dzisiaj do połnocy)
-----------------------------------------------------------------------
Kalendarium: -
Śmierć naturalna: - (okres ochronny)
-----------------------------------------------------------------------

- Od razu lepiej, wszyscy się zmieścili? Doprawdy świetna robota Gregorze Maruchsonie z tymi ławami. Wyglądamy teraz jak germańscy chrześcijanie w trakcie ich modłów pod zamkniętym dachem. - rzucił ironicznie jarl

- Spokojnie mój mężu i do rzeczy - szepnęła cicho, ale dostatecznie słyszalnie Gyda

- No tak, zacznijmy może od polowania, które wyszło lepiej, niż się spodziewałem. Dzięki naszym dzielnym myśliwym udało się nam jedynie odrobinę naruszyć zapasy w spichlerzu. Farmerzy spisali się na tyle dobrze, na ile się dało.

Jarl spojrzał z zadumą na salę.

- Nie widzę wielu twarzy, które były z nami od wielu lat. Nie znam powodów ich odejścia, ale i tak nie było z nich wielkiego pożytku. Tak samo jak z kilku naszych "myśliwych", którzy bez słowa wrócili do osady poobijani i połamani, bez jednego upolowanego zwierzęcia.

- Jarlu, do rzeczy! - syknęła Gyda

- A tak tak, oczywiście. Jutro ochotnicy wypływają do Lakunvik. Szkutnicy spisali się naprawdę dobrze i będziemy w stanie... niestety... wysłać całkiem sporą siłę roboczą. Płynąć mogą tylko w pełni zdrowi. Nie będę zakazywał nikomu podróży, ponieważ dla niektórych z Was poza pracą może to być duchowe doświadczenie. Lakunvik było w czasach naszych przodków ważnym miejscem kultu. Król Szwecji spędzał bywał tam przynajmniej raz w roku. No ale króla Szwecji już nie ma, więc jeb...

- Skoro jesteśmy w temacie - wtrąciła się Gyda - Apeluję do Rzemieślników, aby bardziej przyłożyli się do pracy, odpowiadając na zapotrzebowanie osady. Po zimie odpłynęło wielu osadników. Nie możemy sobie pozwolić na...

- CZY JESTEŚCIE NAKRĘCENI NA LETNIĄ WYPRAWĘ ŁUPIEŻCZĄ TAK SAMO JAK JA? - wydarł się jarl

Sala odpowiedziała mu okrzykami i wiwatami

- Też bym popłynąl, ale potem pomyślałem sobie, że będę mógł przelecieć wszystkie niewolnice, które mi przywieziecie bez brudzenia sobie rąk, więc po się męczyć? A przy okazji brudzenia rąk - świątynia nie jest nawet w ćwierci gotowa, zróbmy to szybko i porządnie, Gyda zaraz policzy ilu ludzi potrzebujemy.

Zona jarla tylko burknęła coś pod nosem i poszła po liczydło.

-----------------------------------------------------------------------

Wyprodukowano w poprzednim kwartale:
395 buszli żywności (312 osada + 83 misje)
193 skrzynie towarów
135 zestawów uzbrojenia
39 łodzi

Głód w osadzie: Nie
Ubytek / przyrost ludności: ubytek
Szkolenie techniki w osadzie: Tak

Spichlerz z żywnością - 470 buszli
Spożycie kwartalne - 338 buszli

Magazyn towarowy: - 193 skrzynie
Zużycie kwartalne - 202 skrzynie

Zbrojownia - 125 zestawów
Zużycie kwartalne - 135 zestawów

Statki - 39

Minima produkcyjne w kwartale:
Żywność - 338 buszli (bez misji)
Towary - 202 skrzynie
Uzbrojenie - 135 zestawów (bez misji)

Wymagania do misji Słowiańska Wyprawa Łupieżcza (Lato 850):
Statki - minimum 10 statków
Żywność - minimum 30 buszli
Uzbrojenie - minimum 10 zestawów

-----------------------------------------------------------------------

Zaplusuj jedną z sześciu poniższych akcji. Kieruj się dobrem osady.

Możesz również składać wnioski u jarla i prowadzić debatę z innymi graczami.

-----------------------------------------------------------------------
Jeżeli nie chcesz widzieć postów tego typu, wrzuć tag #lacunafabularnieczarnolisto na czarno
lacuna - Hjallbrekka 850 Wiosna #lacunafabularniehjallbrekka
Wołam z tego komentarza...

źródło: comment_ocOf6tXfbGorUsAjGRYiKMz0E2oLjbb9.jpg

Pobierz
  • 171
  • Odpowiedz
@lacuna Bernharð Młot - Farmer
JARLU!!! doszły mnie słuchy że doszło do jakiejś potyczki z obcymi podczas polowanie, czemu ten temat nie został poruszony na zebraniu, to skandal!! Gdyby nie rozmowy pijanych wojów nikt po za uczestnikami by o tym nie widział. Masz w tym interes żeby ludzie nie widzieli o tym co się dzieje po za osadą? Na Odyna co tu się dzieje o takich rzeczach masz obowiązek informować CAŁĄ radę.
  • Odpowiedz
@RobertoCecon:
jarl Sigmund Leifsson
Może dwie noce spędzone w celi ostudzą Twój niewyparzony język. Nie jestem władcą dusz jak zachodni władcy. Zatargi wolnych ludzi są ich prywatną sprawą. Straże, wyprowadzić go.
(zostajesz zabrany do lochu na dwa dni / dwie minuty rzeczywistego czasu, nie ma to wpływu ani na możliwość debatowania, ani wykonywania akcji)
  • Odpowiedz
Yngvi "Złocisty" Einarsson - Rzemieślnik/Pszczelarz
Najpierw kazać by na słowa zważano, a potem pastuchem nazywać pszczelarza i krzyczeć o udławieniu się. Tęgim umysłem nigdy nie byłeś Ulfirze i nie zmieni się to w przyszłości, ale owce od pszczół rozróżniać wypada. Żeś życiem ryzykował? Taki i żywot wikinga, lepiej by Ci było polec w boju chwalebnym niż udowadniać że słowa Twoje do innych się mają stosować, a nie do Ciebie. Powtórzę - jeśli
  • Odpowiedz
@lacuna Bernharð Młot - Farmer
HA, więc tak Jarl traktuje wolnych ludzi którzy chcą dobra osady, wsadzam ich do lochu. TO JEST WŁAŚNIE WASZ JARL NIE MÓWI WAM O ZAGROŻENIU I WSADZA WOLNYCH LUDZI DO LOCHU. NA ODYNA LUDZIE TA POGANAKA POMIESZALA MU W GŁOWIE
  • Odpowiedz
Steinar Aegirson - Farmer (Wielorybnik)
YNGVI! ULFR! ( @orlando74: @Usmiech_Niebios: ) Spokój! Gęby poobijacie sobie po radzie! To nie czas i miejsce, żebyście wszystko juchą zachlapali! Szczególnie nowe krzesła!
Zaintrygowało mnie, o czym mówił Bernharð. Jarlu ( @lacuna ) - o jakiej potyczce on mówił? Jacy ludzie? To dlatego część uczestników polowania powróciła ranna? Nie powinniśmy się upewnić, czy to nie jakaś grupka dzikich Saamów zapuściła się za daleko, lub
  • Odpowiedz
(przygotowałam mechanikę do pojedynków, oto jej debiut)

Ulfr rzucił się na Yngviego, który wprawdzie sparował pierwszy cios potężnego Wikinga, ale po kilku trafieniach zaczął się chwiać. Wykorzystał to Ulfr, który niczym szarżujący dzik złapał Yngviego za pas, przebiegł z nim kilka metrów, by uderzyć jego plecami o ścianę budynku. Yngvi padł bezwładnie, a Ulfr nachylił się nad pokonanym.

( @orlando74, zaplusuj komentarz, żeby zadać @Usmiech_Niebios Lekką Ranę lub nie plusuj, aby
  • Odpowiedz
Yngvi "Złocisty" Einarsson - Rzemieślnik/Pszczelarz
Uczciwa walka, uznaję zwycięstwo. Ale to jakaś nowość by zwycięzca miast wyciągnąć rękę do zgody i pierwszy postawić piwo, pastwił się nad pokonanym. Cóż, zgodnie z zasadami pojedynków wyznaczasz warunki Ulfirze. Jako rzekłeś, wieczór na mój koszt.

  • Odpowiedz
@Onde:
jarl Sigmund Leifsson
Część myśliwych weszła na rzekome terytorium innych Wikingów. W konflikcie nie padło ani imię władcy obcych, ani moje. Chcieli sobie wypruwać flaki, ich sprawa. Przywieźli ze sobą trochę jedzenia i to mnie najbardziej obchodzi.
  • Odpowiedz
Greguasvik - rzemieślnik
@lacuna: Jarlu, wybacz ale to był nasz teren. Te psy wschodu chciały zabić nasze zwierzęta wiec musieliśmy im pokazać gdzie ich miejsce. Szkoda ze ktoś przerwał nam walkę bo z Ulfirwm byśmy im pokazali tfu
  • Odpowiedz