Wpis z mikrobloga

@Pakq: zależy od moto, różnie są blokowane ( moduł, zwężka w dolocie, przyblokowana przepustnica ). pytanie jest takie czy moto które chcesz kupić jest serio zablokowane, czy ma tylko w dowodzie, że jest ( jak większość :P )

@Abriam: a powiedz mi w jakim cełu skoro ma pełne A po odblokowaniu miałby robić hamownię, rzerzoznawcę etc ?
@amath z tego co czytałem to trzeba zmienic dowód wiec zeby dokumenty sie zgadzaly to to wszytsko trzeba zalatwic ( rzeczoznawca noe podpisze papierow bez wydruku z hamowni)

O ile mi wiadomo ale moze sie myle
@Abriam: jak blokujesz normalne moto do A2 to i owszem, trzeba żeby się zgadzało, bo nie posiadasz uprawnień na pełne A, skoro masz pełne A to posiadasz jednocześnie uprawnienia na A2, więc zmiana dowodu jest czystą formalnością.

@Pakq: jeśli Ci nie przeszkadza wbite w dowód 48km to po prostu ją odblokuj i lataj :)
@amath tyle ze jesli ubezpieczyciel zbada w razie kolizji wrak. To moze odmowic odszkodowania i znam taka akcję ze skuter 50 byl odblokowany i nie chcieli zaplacic ale jak mowie wydawalo mi sie ze odwrotnie tez jest tak samo
@Abriam: tu się kwestia rozbija czy kierujący ma uprawnienia na daną kategorię, jeśli skuter był oblokowany i kierujący nie miał uprawnień na daną kategorię w której po odblokowaniu się znalazł to ubezpieczyciel jak najbardziej odmówi :) jeśli mając A walnąłbyś na tym skuterze to nie ma tematu :)
@amath: Tak z ciekawości: czy masz 100% pewności, że posiadając kategorię A można jeździć na motocyklu, który jest odblokowany, ale nie ma o tym adnotacji w dokumentach? Ubezpieczyciel nie będzie próbował się wypiąć?
@amath no chyba nie do końca dobrze piszesz. co ma uprawnienie kierowcy do tego jakie papiery ma motocykl? przejście z a2 na a w papierach maszyny to co innego niż uprawnienia do kierowania nią...
@amath: masz w dowodzie pole z mocą podaną w kW? ( ͡° ͜ʖ ͡°) co się dzieje jak dane w dowodzie nie zgadzają sie ze stanem faktycznym? wiem wiem, teoretycznie, ale jednak ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@amath: no ale po coś ta wartość w tym dowodzie jest, a skoro jest, to chyba powinna być wpisana właściwa. Jak moto odblokowane, to nie powinno tam być 35kW tylko faktyczna moc ( ͡° ͜ʖ ͡°)
idąc dalej tym tropem, to diagnosta przy badaniu nie wpisze Ci np. 75kW 'bo tak' tylko musi mieć podkładkę jakąś, a tym często jest wydruk z hamowni ( ͡° ͜
@sebawo: tak więc po chipie w passacie 1.9TDI też update w dowodzie powinien być :) a jakoś nikt tego nie robi i nie słychać żeby komuś odmówili ubezpieczenia :)

ale za to jakbyś jechał tym passatem bez kategorii B, to już inna historia :)