Wpis z mikrobloga

@krzysztof-es-545: Dobra, generalnie syutacja przedstawia się tak - mam mieszkanie po ojcu straszny PRL generalnie cale do remontu, stan baaardzo mierny jako, że opłaca mi się wlasnościowe logicznie bardziej niż wynajem ale nie chce się zadłużać na remont stwierdziłem, że dobrą alternatywą będzie sprzedanie tego mieszkania i kupienie mniejszego - bo generalnie nie mam potrzeby na takie duże mieszkanie.

Cena do ustalenia, byla jakas agenta nieruchomości coś gadaliśmy i myślę za
@Vamiacz: pewnie nie jesteś zainteresowany takim rozwiązaniem, ale wpadło mi to głowy podczas czytania Twojego wpisu i wiem, że mój sąsiad tak zrobił, a więc: bierzesz kredyt/pożyczkę na remont tego dużego mieszkania po ojcu i w ramach remontu dzielisz je na dwa mniejsze (jeśli się da) - robisz do drugiego osobne wejście z klatki (zgoda wspólnoty/spółdzielni potrzeba, ale da się to ogarnąć). Mieszkasz sobie w połowie mieszkania, a drugą połowę wynajmujesz.
ze tutaj 500 zl m2 i juz materialy i meble maja wszystko w co nie wierze, widze ze inni podaja jakies 700 zl za metr wykonczenia


@Vamiacz: też nie wierzę, da się za 1000/m2 jeśli kombinujesz z promocjami i trochę coś zrobisz sam.
Ale tez pamiętaj, że czym mniejsze tym więcej za m2 wykończenia wychodzi - bo najdroższa jest kuchnia i łazienka.
@maur: Wiesz no generalnie to mieszkanie muszę opłacać, czynsz jest dość wysoki a tutaj nie mieszkam, więc im wcześniej sprzedam tym bardziej mi na rękę. I teraz z tego co mówiła agentka nieruchomości 310k sprzedaje od ręki 7k leci dla biura ale to sie kompletnie nie oplaca bo nawet jezeli cale mieszkanie do remontu to 310 tysięcy w krakowie za 70kilka metrów to jest naprawdę mało - porozmawiałem z nią i
Pobierz Vamiacz - @maur: Wiesz no generalnie to mieszkanie muszę opłacać, czynsz jest dość wy...
źródło: comment_yjf6CzFyWn8fBc1HVAv6N5DFg0JkOdfl.jpg
@Vamiacz: 60 jesteś w stanie za 50-60 wykończyć. Im więcej włożysz własnego czasu (w szukanie materiałów/sprzętów) tym taniej albo lepiej urządzisz. Im więcej własnej pracy tym taniej i lepiej. Myśle, że już średnio się angażując jesteś w stanie przyjemnie urządzić sobie mieszkanie za tę kwotę. Tylko ostrożnie z szaleństwami, bo częstym błędem jest obliczenie wszystkiego, a potem okazuje się, że człowiek zapomniał o listwach, włącznikach światła i ogólnie pierdołach, które się
@maur: Wiesz, myślę, że będe w stanie położyć sam panele, wykładziny/dywany czy odmalować ściany i na tym mogę przyoszczędzić ale nie będe się bawił w fachowca w kuchni i łazience, wolałbym już zatrudnić kogoś z doświadczeniem kto mi to zrobi, bo jakby nie patrzeć inwestycja na całe życie. Tylko generalnie chciałbym się dowiedzieć czym jest stan deweloperski bo opinie na internecie sa rozbieżne i jakie koszty muszę ponieść bo jedyne co