Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki,

Ponieważ ledwie co minęło pięć lat od kiedy jestem z Wami na portalu ze śmiesznymi obrazkami, postanowiłem zwrócić się do Was z prośbą o pomoc i tym samym zaprosić do udziału w zabawie :)

Pokrótce - jestem na etapie otwierania własnej firmy, która zajmowała się będzie sprzedażą i dystrybucją nowych marek produktów szybkozbywalnych, głównie impulsowych, czyli takich jak: napoje, zapalniczki, gumy do żucia, itd... do sklepów na terytorium całej Polski, w związku z czym szukam nazwy dla firmy. Błyskotliwej, chwytliwej, śmiesznej, poważnej, krótkiej, dłuższej. Ważne, żeby była łatwa do zapamiętania oraz inna od wszystkich.

Jako użytkownik Wykopu wiem, że siedzą tu niesamowici ludzie z ogromnym poziomem błyskotliwości, jak i kreatywności w podejściu do różnych tematów, dlatego też mam nadzieję, że cała akcja zakończy się sukcesem :)

Najważniejsze - do osoby, której nazwa zostanie przeze mnie wybrana, wyślę kurierem butelkę bardzo dobrej jakościowo whisky oraz zestaw kosmetyków dla #rozowypasek

Z góry dziękuję za wszystkie plusy i propozycje! :)

#wykop #rozdajo #kiciochpyta
  • 30
@batq: musisz wziąć pod uwagę że Twoim klientem docelowym będzie mały sklepikarz - właściciel prywatnego kiosku ruchu (kioski jak ruch czy inmedio posiadają własną dystrybucję), małego sklepu osiedlowego itp - no chyba że masz kontakty aby wbić się do dużych graczy. Musisz to bardzo mocno wziąć pod uwagę przy tworzeniu brandu.
@KromkaMistrz: Dzięki za wypowiedzi. Mam kilka lat doświadczenia w sprzedaży dla kluczowych firm w branży FMCG, także rynek nie jest dla mnie nowy i oczywiście od początku zacznę z klientami, których znam od lat i do których mogę wprowadzić nowe produkty dzięki obupulnemu zaufaniu. Też jesteś z branży?

@Miyazaki: nie chcę płacić za branding, bo oprócz nazwy wszystko mogę zrobić sam, ale dzięki :)
@batq: nie jestem z branży, ale jakieś tam pojęcie o biznesie chyba mam. Branding i nazwa są bardzo ważne, ale czasami za dużo czasu na to poświęcamy zamiast skupić się na budowaniu relacji, udoskonalaniu produktu i sprzedaży. W mojej opinii Ty>produkt>brand ( ͡° ͜ʖ ͡°) Powodzenia Ci życzę i wszystkiego dobrego!
@batq: Ja jestem z branży. W nazwie nie pomogę ale w kontakcie już tak. Co prawda musiałbym przeglądnąć twój cennik i indeksy (rotacje itp.. )ale jak coś to pisz priv.