Wpis z mikrobloga

Jak mnie wpienia mówienie dzieciom, że nie będzie ich bolało polanie rany albo otarcia wodą utlenioną. Przecież to zwykłe oszustwo i uczy tylko #dzieci że dorośli kłamio.
Lepiej chyba wyjaśnić po ludzku, że owszem będzie przez chwilę szczypać, więc lepiej zacisnąć zęby, ale trzeba to zrobić, żeby oczyścić ranę.

Miałam właśnie taką sytuację w #pracbaza. Z pobliskiego placu zabaw przyleciała babcia z wnuczkiem, który rozbił sobie kolano. Udostępniłam jej więc wodę utlenioną i plaster. No i obserwuję jak babcia mu gada, że to nic a nic nie boli. Poleciała kropla w sam środek rany, a mały w ryk, uciekł i krzyczy "MÓWIŁAŚ ŻE NIE BĘDZIE BOLAŁOOOO". Wybiegł ze szkoły i tyle ich widziałam.

#wychowanie #logikarozowychpaskow
  • 61
@emilkos8: masz rację. Sama jestem pielęgniarką i tak samo mnie #!$%@?, gdy inne moje koleżanki robią to małym pacjentom. Już mnie uczono w toku studiów, żeby dzieciom mówić prawdę, że poczuje ukłucie, żeby pokazywać im igłę i tłumaczyć, co się robi, bo jeżeli je okłamiemy, to już nigdy nam nie zaufają. A to rodzi problemy przy kolejnych kłuciach
@emilkos8 Ja też wyznaję tą samą filozofię co i Ty. A to dziki mojej babci xD
Pamiętam, że ilekroć rozwaliłam sobie kolano (a że mam dwie lewe nogi to było to często) tylekroć moja babcia mówiła "choć Stalowa_Figura, przelejemy to wodą by wypłukać żwir a potem odkazimy spirytusem...bedzie boleć ale przynajmniej nie dostaniesz gangreny od tych gołębi *"
Co więcej babcia, sądzała mnie na WC bym "W razie pojszczania się z bólu
@Szaraban: ale woda utleniona jest stosowana do odkażania płytkich ran i płukania, kolego. Faktycznie, badania wykazały, że ma wady- tzn. przy głębokich ranach utrudnia się zejście brzegów rany, ale nadal jest w użyciu przy płytkich odrapaniach. A na bloku operacyjnym służy do płukania narzędzi chirurgicznych w czasie zabiegu, wraz z solą fizjologiczną. Należy tylko pamiętać, że woda utleniona jest utleniona przez 30 dni po jej otwarciu. Mało tego, nie tylko woda
@emilkos8: do ran lepsza jest sól fizjologiczna, która jest sprzedawana w tubkach 5 ml a więc zachowuje swoje właściwości a nie jak woda utleniona w dużej butelce traci wartość po miesiącu.