Wpis z mikrobloga

#pcmasterrace #komputery #intel #amd

Siema Mirki, potrzebuję upgrade swojego kompa, bo już niedomaga w nowych grach, mam tu na myśli chociażby hitmana z 2016 roku albo PUBG'a. W tych grach osiągam po 20-30 fps wszystko na low w full hd :( Obecnie posiadam:

Phenom 965BE
Sapphire HD 7850 1GB
2x2GB DDR3 + 1x4GB DDR3
MSI 970A G43
Chieftec GPS 450W

Jak tanim kosztem zrobić upgrade, żebym pograł sobie w nowe gierki? Obecny zestaw nie dość, że nie zapewnia odpowiedniej wydajności to jeszcze grzeje się jak cholera (zarówno cpu jak i gpu po 70 stopni w grach i mam grzejnik w pokoju :( Do wydania mam tak 300-400 zł :) Myślałem o tym, żeby sprzedać Phenoma za 100zł i Radeona za 150 i bym miał 650zł wtedy i za to kupić FX 8350 za 400zł nowy i za 250 lepszą kartę, tylko nie wiem jaką ;d Druga opcja to kupno Xeon X3440 za 100zł + płyta za 50zł + karta graficzna za 500zł. Co o tym myślicie? Proszę o rady :)
  • 26
@sdekna: W pierwszej kolejności zmień kartę, procek da radę tylko ten 1 gb na karcie powoduje że w nowych grach masz pokaz slajdów. Zmień na jakiegoś gtx 960 4 gb albo gtx 950 czy coś i powinno dać radę.
@Gother: no wlasnie mam takie odczucie, ze cos blokuje tego kompa i nawet w tym hitmanie w jakichs lokacjach poza budynkami, gdzie nie ma osob mam po 40fps, ale jak wchodze w tlum to sie 10 robi xd To od tego wlasnie?
@sdekna: W tłumie to może być procek, choć ciężko tak z góry powiedzieć. Najlepiej zainstaluj rivatuner statistic server i hwinfo albo msi afterburner i odpal tam wykresy do zużycia gpu i cpu, jak gpu będzie na 100% a cpu na przykład na 30% to wtedy hamuje karta.

A no i karty AMD mają jeszcze narzut na procek, często masz o 20-30% mniej klatek niż na odpowiedniku Nvidii jeżeli masz słaby procesor.