Wpis z mikrobloga

Miretrzky, czy będzie duża różnica w cenie na prom w Calais bądź inny do UK? Które przejścia polecacie najbardziej? Nie wiem na ile ograniczać się rezerwacjami, i tak celuję w najtańsze dni tygodnia czyli poniedziałek-wtorek przyjazd do UK, środa-czwartek powrót. Samochód osobowy i tylko ja :)

Pic rel z przeprawy norweskiej :)

#uk | #wielkabrytania | #podroze | #promy | #transport | #motoryzacja | #zagranico
Saeglopur - Miretrzky, czy będzie duża różnica w cenie na prom w Calais bądź inny do ...

źródło: comment_SsxkVdSsTARrrBctJOm6loNwqarGN8AA.jpg

Pobierz
  • 9
@Saeglopur: Masz tylko DFDS albo P&O. Cenowo za osobówki to nie wiem jak wygląda. Pewnie na ich stronach wyczytasz. Jak będziesz mial numer bookingu to tylko wjeźdzasz do portu i na bramkach dostaniesz bilet na najbliższy prom. Nie ma czegoś takiego, że sobie na daną godzinę zamawiasz.
@Saeglopur: Nie dam sobie reki uciąć bo ja za to nie płace tylko spedycja. Prom jest zawsze pełny praktycznie więc wątpię, że cena jest inna w inne dni. Przeważnie, jak już odbierzesz bilet to z 2h czekania i wtedy wpuszczają na prom. Przepłynięcie z 1:40h.
@Cebulix: Ej ale ja jestem durny :D Obawiałem się tych cen i mnie dziwiły ...bo miałem ciągle zaznaczoną przyczepkę w Aferry :D Widzę że na tej trasie faktycznie ceny są raczej stałe i nie będzie problemu nawet jeśli zrobię rezerwację dosłownie parę godzin przed wyjazdem :)
Mam misję bo przeprowadzam siostrę z UK do Norwegii :D Do Norwegii już kurs z przyczepką i stąd nieporozumienie z cenami UK. No i ceny
@bluehead: Masz na myśli Dunkirk<->Dover? Wychodzi chyba taniej i jest bliżej. "Dusk to down" promocja czyli 20% taniej w nocy jesli dobrze wnioskuję, bez opcji zmiany terminu wtedy - dla mnie OK. Ogólnie 180-225 zł wiec elegancko, myślałem że znacznie gorzej.

A zapytam jeszcze - czy są takie opcje np w DFDS że kupuję bilet i wsiadam na ten prom na który akurat dojadę? To jest to o czym pisał @
@Saeglopur: Polecam Calais -> Dover ale tylko Eurotunnel. Jedzie się 3x szybciej, nie trzeba wysiadać z auta i jeśli się spóźnisz to mniej czekasz na kolejny przejazd - prom jest nieopłacalny pod tym względem.

Osobiście mam protipa: jeśli kupujesz bilety, zamów od razu w dwie strony na powrót w ciągu 24h - często wychodzi taniej, niż kupowanie powrotu na większy okres lub kupowanie biletu tylko w jedną stronę :D