Wpis z mikrobloga

hej mireczki,

jakie opony do szosy ? Schwalbe One czy Continental Grand Prix 4000 S II ? Na kilku kompletach Schwalbe zrobiłem ~20k kilometrów, ale opona jest dosyć miękka i po roku (~5 tysiącach km) wygląda jak na foto (to akurat dziś rano zobaczyłem). Zdarza mi się jeździć po szutrze, kocich łbach czy bardzo dziurawych asfaltach.

Do tej pory mam opony 23c - ale ponoc 25c nie są dużo wolniejsze, a komfort troszkę większy? Choć z drugiej strony, na komforcie jakoś mocno mi nie zależy - jestem przyzwyczajony do dużej sztywności/twardości roweru- ważę ok 78kg, w koła mam w zwyczaju bić ok 8-9bar (przód/tył).

#szosa #szosowawarszawa #rower #rowerowawarszawa
Talarkowy - hej mireczki,

jakie opony do szosy ? Schwalbe One czy Continental Gran...

źródło: comment_opT6agcHfLtDG90Rh4lT3FuszBTPD7Gu.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Do tej pory mam opony 23c - ale ponoc 25c nie są dużo wolniejsze, a komfort troszkę większy?


@Talarkowy: tak, ale sprawdz czy wejdzie ci w ogole 25c
Do mojego scotta wchodzi na przód tylko 23, wsadzenie 25 i nabicie jej do 8 bar skończyło się obcieraniem widelca i brakiem możliwości normalnej jazdy
  • Odpowiedz
@Talarkowy: Jeśli nie jeździsz po torze albo tylko idealnie gładkim asfalcie najlepszej klasy to 25c czy nawet 28c nie jest w ogóle wolniejsze, a komfort i przyczepność czuć od razu.
  • Odpowiedz
@rdy: @dywanwewzorki: @mmichal: Teraz mam z tyłu 25c (sprawdziłem historię zakupów) a z przodu 23c.

Z przodu nie wejdzie 25c (choć może na styk by wlazło... ale trochę mokrego szutru i może być słabo) a z tyłu nie wejdzie 28c :(

@r3pr3z3nt: jakoś szczególnie na cięciu kosztów mi nie zależy :)

Panowie - a co sądzicie o Challenge Elite PRO 25c ?
  • Odpowiedz
@Talarkowy: kombinujesz za dużo :) to nie jest wymysł że wszyscy polecają 1 lub 2 modele opon, są po prostu bardzo dobre. Jak koszta nie istotne to bierz Continental Grand Prix 4000 S II
  • Odpowiedz
@mmichal: jak baba normalnie ! ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) dobrze, że wszystkie czarne, bo jeszcze nie wiedziałbym, jaki kolor ( ͡ ͜ʖ ͡)

dobra, dzięki mireczki - biorę Continental Grand Prix 4000 S II 23c (przód) + 25c (tył)
  • Odpowiedz