Wpis z mikrobloga

@golip: a słyszałeś o google/wikipedii? Po co mam przeklejać definicję albo opisywać swoimi słowami skoro jesteśmy w internecie? Z grubsza otwierasz nową kartę, wpisujesz w pasek frazę, klikasz enter i otwierasz pierwszy wynik.

Widocznie nie jesteś w stanie wytłumaczyć pojęcia, którego używasz i opierasz się jedynie na tym, że ktoś powiedział, że jest fajne :).


Te projekcje LOL
Głupszy niż ustawa przewiduje
  • Odpowiedz
  • 0
@efilista dlaczego miałbym chcieć szukać definicji słów, których Ty używasz.
Dobra, nieważne bo tracimy czas na głupotę :). Pozdrawiam i z fartem Mirku.
  • Odpowiedz
  • 0
@MangoZjem pamiętaj, że nie wszystko w życiu idzie zgodnie z planem. Fajnie jakby nie było wypadków samochodowych, ale są i w większości wynikają z błędu. Idąc Twoim tokiem możemy stwierdzić, że najlepiej jakby kontrolować zachodzenie w ciążę (bo jednym wolno a innym nie bo nie mają odpowiedniego statusu). Idąc dalej - rodzą się tylko dzieci w dobrych domach - nie ma rąk do słabo platnych prac.
  • Odpowiedz
że najlepiej jakby kontrolować zachodzenie w ciążę (bo jednym wolno a innym nie bo nie mają odpowiedniego statusu)


@golip: to by bylo dobre. bardzo duzo osob produkuje dzieci bo wypada bo taki wiek, bo presja rodzicow a nie sa na to wcale przygotowani. nie skontrolujemy tego bo to utiopia.

pamiętaj, że nie wszystko w życiu idzie zgodnie z
  • Odpowiedz
nie ma rąk do słabo platnych prac.


@golip: a co do tego to i tak nie ma rak do slabo platnych prac bo 500+ sprawilo ze bardziej oplaca sie robic gowniaki niz chodzic do pracy
  • Odpowiedz
  • 0
ale dlaczego nie? nie kazdy z dobrego domu bedzie w stanie sam stworzyc dobry dom. poza tym wymusiloby to podniesienie pensji, zeby zachecic do tych prac i mimo ze wciaz bylyby to najslabiej oplacane zawody to pozwalalyby na godne zycie

No niestety nie. Jeżeli pojdziemy tym tokiem to nikt nie pozwoli żeby jego dziecko mogło być slaviej zarabiajacym bo nie bedzie moglo miec swoich dzieci. Jak wszyscy będą zarabiać dobrze to nikt
  • Odpowiedz
Jeżeli pojdziemy tym tokiem to nikt nie pozwoli żeby jego dziecko mogło być slaviej zarabiajacym bo nie bedzie moglo miec swoich dzieci.


@golip: ale jak to nie pozwoli? a jaki beda miec wplyw? jakby to tak dzialalo to juz teraz nikt by slabo nie zarabial bo chyba nikt nie chce zeby jego dziecko slabo zarabialo ;)

Jak wszyscy będą zarabiać dobrze to nikt nie będzie dobrze zarabiał.


@golip:
  • Odpowiedz
  • 0
@MangoZjem ależ w Niemczech również rodzą się dzieci w rodzinach biednych, których na dzieci nie stac ba, rząd płaci ogromny social. A dlaczego? Bo nasciagali sobie imigrantów. Ale po co? Bo im brakło ludzi do pracy, chcieli mieć dzieci jak ich będzie stać.
  • Odpowiedz
@golip: zdaje sobie sprawe z roznic cenowych miedzy niemcami a polska no ale c`man tam najnizsza krajowa jest ponad 4krotnie wyzsza niz u nas, tam najbiedniejsi maja duzo lepszy standard najbiedniejsi u nas. imigrantow w ten temat nie chce mieszac ale imigranci nie przyjechali tam do pracy i nie sciagneli ich bo potrzebuja ludzi do pracy tylko ze wzgledu na "pomoc" i durna poprawnosc polityczna. wiem ze sama zaczelam ale
  • Odpowiedz
@NaBu1908: Nacisk powinien być na klasę średnią, więcej przedszkoli i żłobków żeby rodziny w których oboje rodziców pracuje miała pewność że znajdzie opiekę a nie będzie musiało się bić o miejsca których brak. Zamiast przelewać gotówkę z a do b (+koszty tego przelewu) jak 500+ wprowadzić ulgę podatkową za każde dziecko. Zmniejszyć jeszczę stawkę VAT na artykuły szkolne i dziecięce itd.
  • Odpowiedz
@NaBu1908
@wiem_wszystko :

„Mimo że w swoim życiu opublikowałem ponad 300 artykułów naukowych związanych z medycyną i pracowałem nad rozwojem technik zapłodnienia in vitro, to jeśli mam być naprawdę szczery, moim największym osiągnięciem życiowym jest trójka moich dzieci. Nie mam co do tego żadnych wątpliwości.” prof. Robert Winston
  • Odpowiedz
@Greg36: Więcej przedszkoli oraz żłóbków większe opodatkowanie ludzi, chyba że prywatne. Przecież skądś trzeba będzie utrzymywać budynki oraz pracowników tych instytucji. Z resztą się zgadzam.
  • Odpowiedz
@NaBu1908: Wystarczy ograniczyć 500+ i pieniądze będą, obecnie prezes banku mając troje dzieci pobiera 1000 zł - nie jest problemem tutaj fakt że bogaty "dostaje" ale fakt że samo to przekazanie my pieniędzy które to sam zapłacił w podatkach generuje koszty administracyjne. Ale ten populistyczny program to rak który spowije organizm Polski na pokolenia bo dać jest łatwo a zabrać bardzo trudno.
  • Odpowiedz
@Greg36: >Nacisk powinien być na klasę średnią, więcej przedszkoli i żłobków żeby rodziny w których oboje rodziców pracuje miała pewność że znajdzie opiekę a nie będzie musiało się bić o miejsca których brak

Trotski lubi to

Jezu ile w tym wątku jest mentalnych niewolników. Rodziny się zakłada żeby mieć cel w życiu i nie być niewolnikiem państwa.
  • Odpowiedz
@parhelia: Chodzi o wybór, obecnie jeżeli nie ma przedszkola ani żłobka to kobieta decydując się na dziecko musi zostać w domu, jeżeli pracuje i chce kontynuować karierę i mieć dziecko to jest obecnie bardzo trudno mieć dostęp do żłobka czy przedszkola.
  • Odpowiedz