Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki. Od dłuższego czasu mam problem z nosem. Zaczęło się permanentnie zatkanym nosem i spływająca flegmą do gardła. Oddychałem od tego momentu wyłącznie ustami. Jakiś czas potem zgłośiłem się do laryngologa, on wysłał mnie na operację przegrody (jak twierdził, była bardzo krzywa, a on już sporo przegród widział). Pamietam moment po operacji, po wyciągnięciu tamponady z nosa - cudowne uczucie, byłem w stanie wentylować sie normalnie. Jednak nie minął miesiąc a problemy wróciły. Fakt faktem, oddycha się ciut lepiej ale to jeszcze nie to. Laryngolog podczas pooeracyjnej wizyty kontrolnej uznał, że przegrode mam jak ta lala. Kilka tygodni temu zacząłem smarkać bardzo gęstą wydzieliną kilkanaście (a nawet więcej) razy dziennie, lecz epizod minął. Problemy które dokuczały mi od samego początku choroby i nie ustąpiły do dziś to między innymi:
-wory pod oczami
-bardzo zly sen i brak energii z rana (dla odmiany po godzinie 18 jestem bardzo aktywny i pełen wigoru)
-ból oczu (jakby suchość, szczególnie rano)
-wydaje mi się, że wydzielina zalega w prawym uchu i na nie słyszę gorzej
-przytępiony węch (czasami odczuwam "odetkanie czegoś w nosie" i zapach czuję znacznie intensywniej)
-rzadziej niz wcześniej, lecz wciąż odchrząkuję
-podczas wysiłku nos zapełnia sie katarem (uwielbiam biegać) i musze albo charkać/pluć co około 500 metrów i w tym stanie nie ma siły, abym wentylował się nosem. Jest mi wtedy goręcej w tamtej okolicy, ale to chyba normalne

Trochę przeraża mnie wizja czekania 3 miesiące na wizytę u laryngologa, lecz wygląda na to, że muszę się ponownie zapisać. Objawy wskazują na problemy z zatokami, lecz czy laryngolog nie stwierdziłby tego podczas kontorli poprzegrodowej?

#zdrowie #medycyna #laryngologia #lekarz
  • 8
@kenyadrip: może przewlekłe zapalenie zatok? Miałam tak przez dziesięć miesięcy, dokładnie te same objawy. Pomogła tygodniowa kuracja: płukanie zatok raz dziennie (Fixin lub Irigasin), na godzinę przed snem, steryd do nosa raz dziennie (Fanipos, potrzebna recepta) i jedna tabletka z pseudoefedryną raz dziennie, również przez tydzień. (Cirrus), jest bez recepty ale nie wszyscy mogą przyjmować, to spora dawka, więc może warto spróbować z połówką tabletki (ma wpływ na kołotanie serca i