Wpis z mikrobloga

Jak ktoś ma problemy z mobilizacją i ciężko mu regularnie chodzić na siłkę polecam siłownie w domu. Mi to pomogło.
Plusy domowej silki,:
- na miejscu czyli nie tracisz dodatkowej godziny/pół na samo zajście i wyjście
- brak kolejek a uwierz mi że w godzinach ruchu można spędzić dodatkowe pół godziny czekając na sprzęt plus samo czekanie #!$%@?
- wentylacja - stawiasz jakiś wiatrak i jesteś schłodzony. Nie wiem jak u was ale byłem w życiu na 3 siłowniach i zawsze w lecie pot lał się niesamowicie
- można poeksperymentować z cwiczeniami czy wziąć większy ciężar z gorszą techniką bez obawy że ktoś was nagrywa czy krzywo patrzy
- taniej - jak nie jesteś jeszcze przekonany to proponuję kupić hantle do 100zl. Jeśli cię to wciągnie na dłużej dokupujesz ławkę, drążek, jakieś gryfy, stojaki i masz full sprzęt i o ile nie jesteś koksem 100+ kg gdzie musisz mieć solidny sprzęt nie wydasz na to więcej niz 500-800zl.
- w przerwach pomiędzy seriami możesz sobie np. podbić Montere czy co tam lubisz robić

Niektórych motywuje sam klimat siłowni i takiej osoby nie przekonam ale dla całej reszty to dużo lepszy wybór.

#silownia #mikrokoksy #przemyslenia
  • 33
@korporacion: na chacie to jedynie przydaje się mieć kółka gimnastyczne w dobrym miejscu, bo mozna praktycznei na nich zajebisty pełny trening zrobić, jak się nie chce iść na siłkę. No a ich koszt to 100zł
@spidero:
Czy taniej to zależy jak długo zamierzasz chodzić na te silke. Jak kilka lat taniej jak rzucić po 2 miesiącach to jeden #!$%@? bo możesz zrobić jak ja zaproponowałem
Sprzęt który wymieniłem wystarczy do przećwiczenia każdej partii ciala. Niektórzy wolą większy wybór ale to wystarczy
@chuckmls: ta mialem wlasnie ten problem, mialem w domu laweczke z obciazeniem max 60kg i po miesiacu machalem nią bez zmęczenia. A trzymanie 200kg zelastwa to tez trzeba miec albo garaz, albo piwnice dużą.
@korporacion Do wiekszych ciężarów tylko sztanga olimpijska a nie jakieś śmieszne gryfiki a ta już dużo kosztuje nie wspominając o normalnej ławce a nie jakiejś gównianej która się załamie przy 100kg do tego dochodzi z 200kg obciążenia jakieś stojaki na przysiady itp nie kalkuluje się chyba że wiążesz z tym sportem długa przyszłość
@korporacion: Akurat dla mnie siłownia w domu to jest mus, po prostu większość siłowni nie ma potrzebnego mi sprzętu, np brak klatki itp, ma sprzęt słabej jakości jak np sztangi które przy 200kg się wyginają, albo stary sprzęt który się sypie.

Tyle że to nie jest wydatek 500-800zł, ja mam wpakowane ~10000 tysięcy w siłownię w garażu i jeszcze brakuje paru rzeczy.