Wpis z mikrobloga

Wczoraj przed snem obejrzałam Z archiwum X, Pokonać przyszłość. Nie rozumiem sukcesu tego serialu, a tym bardziej kilku filmów pełnometrażowych. Ogólnie scenarzysta miał jakiś tam pomysł, ale chyba kasę wziął, a potem długo pił. Tam jest tyle bzdur i dziur fabularnych, że to się w głowie nie mieści.
- Moulder przypadkiem (dzięki nieprawdopodobnemu szczęściu i przenikliwości) odkrywa bombę w sąsiednim budynku tego, w którym ogłoszono alarm bombowy i właśnie przeszukuje go FBI. Przyjeżdża szef kierujący akcją poszukiwawczą i... daje się wysadzić. Komisja zwala winę na Muldera i Sculy, bo tragedii można było uniknąć. Oczywiście - oskarżcie jedynych ludzi, dzięki którym nie doszło do jeszcze większej tragedii, a zginęło tylko 5 osób...
- Teoretycznie, bo dowiadujemy się, że wybuch był próbą zatarcia śladów po nie udanym eksperymencie ze szczepionką na wirusa, który od milionów lat "chodzi po Ziemi" i obecnie zmutował (4 osoby). Mądre głowy z mrocznego spisku nie znalazły innego sposobu utylizacji zwłok niż wysadzenie biurowca w centrum Waszyngtonu xD
- "Wysadzone" zwłoki zarażone wirusem ot tak umieszcza się w prosektorium...
- Moulder i Sculy nie mają żadnych obowiązków i zadań, plączą się gdzie im się podoba.
- Poszukiwany przez policję uczestnik spisku chowa się na tyłach budynku, w którym mieszka, bo kto mu zabroni, oczywiście tam nikt go nie będzie szukał.
- Sculy wielokrotnie podkreśla, że przydzielono ją do Archiwum X by skompromitować Mouldera, z którego i tak wszyscy się śmieją i mają go w dupie, ale Palacz twierdzi, że zabicie go uczyni z niego męczennika, za którym pójdą tłumy. Jasne!
- Moulder jest w stanie zorganizować sobie akcję ratunkową Sculy na Antarktyce ot tak.
- Rozpieprza przy okazji cały "hermetyczny" system dostając się do tajnej bazy (w zasadzie statku obcych) ot tak, dziurą w lodzie.
- A rozpieprza ją "słabo działającą szczepionką", która zakaziła CAŁY SYSTEM!
- Statek kosmitów odlatuje, Sculy wyciągnięta nago z pojemnika nagle ma kompletne ubranie, a nieprzytomnych, zamarzających agentów na środku niczego ratuje zgrabne cięcie fabularne... całkowicie ten fragment pomijające.

Ogólnie było tego dużo więcej... Nie dziwię się, że śmieją się ze zwolenników obcych form życia czy innych kosmitów, skoro robi się im tak głupie filmy i seriale... Zamiast spać, musiałam to rozchodzić po pokoju... No i musiałam to napisać, bo mnie jeszcze nosiło ( ͡º ͜ʖ͡º)

#archiwumx #seriale #stoboldowdupyxandry
źródło: comment_bg414EC8ZTiFgeySM0rSzBY2WO4x7qBg.jpg
  • 11
@Lipathor: No chyba, że tak ( ͡º ͜ʖ͡º)

@FoxX21: Tu nie chodzi o zrozumienie, ja rozumiem cały wątek, problem w tym, że ten film obraża inteligencję widza - drwi z niego, jest pełen nielogiczności. Bez problemu udaje się zatuszować sprawę dziury w Texasie, ale trzeba wysadzić budynek w centrum miasta by ukryć fakt zaginięcia 4 osób... No proszę cię... xD I nie ważne jak piszę
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@xandra:

Moulder i Sculy nie mają żadnych obowiązków i zadań, plączą się gdzie im się podoba.


Z tego co zauważyłem, to w ~90% seriali kryminalnych/sensacyjnych/itp to protagoniści nic nie robią ( ͡° ͜ʖ ͡°) prawdopodobnie dlatego, że żmudna praca śledczego szybko znudziłaby się widzom xD
@xandra: Ten serial miał ponad 200 odcinków: niektóre są bardzo dobre, a sporo jest baaaaardzo słabych. Filmy też są strasznie słabe.

Są w sieci listy, które pokazują najlepsze odcinki. Już w pierwszym sezonie oprócz kilku dobrych odcinków kilka to kompletne dno. Filmy zresztą uwypukliły że scenarzyści najzwyczajniej w świecie się pogubili (co nastąpiło po ich zmianie bodajże na koniec 3 sezonu).

Archiwum X ma odcinki 9/10 czy wręcz 10/10, ale ma