Wpis z mikrobloga

  • 0
@Rimfire może po prostu nie ma otwartego sklepiku na osiedlu? albo w tym sklepiku nie ma kiełbasy czy np brykietu który się skończył?
  • Odpowiedz
@Soojin21: a w jakim kraju wg Ciebie jest normalnie? W Niemczech? W Norwegii? Tam masz zakaz handlu w niedzielę. W USA? Tam nie możesz wejść do monopolowego samemu jeśli nie masz ukończone 21 lat.
  • Odpowiedz
  • 0
A ja idę właśnie na grilla jak co niedzielę i nawet mam kiełbaski i piwko.


@soundboy przecież tu nie chodzi o tego grilla, tylko o idiotyzm istnienia takiego zakazu

ale skoro już jesteś przy tym grillu to wyobraź sobie że gospodarz nie ma węgla ani brykietu? albo ktoś nie chodzi na grilla co tydzień a dzisiaj sobie pomyślał żeby właśnie go zrobić?
  • Odpowiedz
@drzuo: Ale ja nie mieszkam w USA. Mieszkam w Polsce, i tu rządzą normalni ludzie i nikt mi nie broni wchodzić dorosłym ludziom do monopolowego, bo nie mają skończonych 21 lat. Komuchu. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Rimfire pomysł ze niekazdy żyje w mieście są też małe miasteczka lub wioski gdzie często najbliższy otwarty( i to jeszcze niepewne) sklep może się okazać 5 czy nawet 10km to wszystko zbędne utrudnienia które niemają porzytku
  • Odpowiedz
@Misiomin: Pomyśl, że są ludzie, którzy mają 20 km do studni po wodę, albo idą codziennie 10 km pieszo do szkoły, a tutaj bananowe piwniczaki płaczą bo nie kupili kiełbasy na grilla a Biedronka zamknięta.
  • Odpowiedz
@Kic3k uważam, że ten przepis jest idiotyczny jak i ten rząd szkodliwy ale osobiście nie doświadczyłem jeszcze żadnych utrudnień przez ten przepis, a czytając co niedzielę wykop można odnieść wrażenie, że to paraliż życia dla wielu ludzi.
  • Odpowiedz
@Rimfire: efekt taki, że w Gdańsku kilka małych sklepików się cieszyło z zakazu, bo ludzie przyjdą. Rzeczywiście przychodzili na samym początku, ale potem doszło do tego, że robią dużo większe zakupy "na zapas". Do tego pootwierały się żabki w ilości ogromnej. Sklep lokalny 3 tygodnie temu upadł.
Także ustawa przynosi zupełnie odwrotny efekt od zamierzonego.
Ja tam mam lodówkę zawsze pełną, ale czasami jak wracam z podróży w niedzielę to
  • Odpowiedz
@Rimfire: Ale bronią pracować i prowadzić biznes w określony dzień tygodnia. To nie są normalni ludzie. A najsmutniejsze jest to że tacy jak ty łykają propagandę i myślą że to jest "dla dobra narodu". Ktoś miał się na tym wzbogacić i tyle. Dziwnym trafem Orlen w którym udziały ma skarb państwa jest otwarty w niedzielę. Po co? Przecież można było zatankować w sobotę. PiS skacze z radości jak widzi że
  • Odpowiedz
@Rimfire: no ja akurat mam przez to problem w pracy. I zamiast spędzać czas z rodziną muszę jechać do pracy. A gdyby sklepy były otwarte, to bym nie musiał.
  • Odpowiedz
  • 0
@soundboy przy takiej ilości użytkowników zawsze trafi się ktoś komu to akurat znacząco zmieni plany, albo utrudni życie,

zresztą każdemu kto robił zakupy w niedzielę zakaz znacząco wpłynął na ich plany
  • Odpowiedz
@drzuo: Cały czas komentujesz w moim wpisie mimo, że dodałeś mnie na swoją czarnolistę. Tak wygląda w praktyce taka wolność wojującego wolnościowca. Ja Ciebie na czarną listę nie dodałem i nie usuwam Twoich komentarzy, pozwalam Ci się w nich wypowiedzieć. A Ty z kolei mnie zablokowałeś, żebym nie mógł odpowiedzieć na Twój wpis, w którym notabene cytujesz moje słowa. Gdzie moja wolność, komuchu? ( ͡° ͜ʖ ͡°
  • Odpowiedz
  • 0
@Rimfire caly tydzien pracuje, wczoraj spedzilam w remontowanym mieszkaniu caly dzien, w domu bylam przed polnoca.
Na dzis zostaje mi do jedzenia mcdonald, to co jest w zabce (czyli nic) i to, co wysepie od rodzicow.
Wspaniale!
  • Odpowiedz