Wpis z mikrobloga

@Pafeuuu: Tak, m2 note. Zobaczę ile potrwa zanim to naprawią. Jeśli się wkurzę to może nawet nieoficjalny rom, mimo że miałem z tym złe doświadczenia w przeszłości.
@mishek: Pobierałeś kiedykolwiek cokolwiek z tego app store? Przydałby mi się chociaż messenger przez ten czas, a nie wiem czy to legitne.
U mnie taka dupa, że telefony nigdy zbytnio mnie nie interesowały i jestem zielony w tym ;v
@Pafeuuu: Myślę że informacji powinniśmy szukać na forum meizu albo supporcie googla. Xiaomi chyba też mają problem. W każdym razie w pugb sobie nie pogram (). A niektóre aplikacje z appstore meizu i tak wymagają google service. Chyba coraz bardziej będę rozważał nieoficjalny rom. Już od dawna mnie denerwują bugi w flyme a nadchodząca aktualizacja i tak nie da wyższej wersji androida.
@Pafeuuu: @mishek: Mam to samo i z tego co widzę nie tylko my bo forum jest zasypane tymi pytaniami. Próbowałem już tych ich sposobów ale zawsze gówno, mam albo do wyboru niefunkcjonalny telefon z zainstalowanym google albo całkowicie bez aplikacji i wtedy śmiga.
Meizu to żart, mój pierwszy i ostatni ich telefon.
@Krs90: I Know That Feel Bro. Na sklepie gugla roi się od komentarzy z jedną gwiazdką, wiadomo z jaką treścią. No cóż, pozostaje nam chyba jedynie czekać (ewentualnie jak się #!$%@?ę to kupię nowy telefon). :v
@Krs90: @Pafeuuu: Mnie przeraża jak bardzo takie usługi google ingerują w telefon. Aż się nie dziwię że ich instalowanie jest opcjonalne. Ciekawe czy mający np. lenovo też mają możliwość ich wywalenia, jeśli nie to przeżywają katusze. Póki co zainstalowałem kilka aplikacji z wygenerowanych plików, a w appstorze moża ściągnąć niektóre apki googla bez instalowania usług.
Ja ogólnie na tego meizu nie narzekam jakoś bardzo. Zwykły smartfon za dobrą cenę, tyko
@mishek: Przerażające to fakt :v Pytałem kilku znajomych to mówili, że nie mają jakichkolwiek problemów, więc tu się nie wypowiem.
Tego używasz https://apps.evozi.com/apk-downloader/ ? Ja akurat z app store pobrałem messengera, co prawda wisi mi ciągle napis, że jest aktualizacja do pobrania, ale wymaga kochanego sklepu google :)), ale chociaż działa.
Też nie mogę narzekać, bo to drugi taki poważniejszy problem z nim na przestrzeni ponad dwóch lat, pomijając jakieś pomniejsze
@Pafeuuu: @mishek: Ogólnie miałem tego meizu i dostała go w spadku moja różowa więc chcę go w miarę szybko i bezboleśnie naprawić. Ja teraz korzystam z Xiaomi i w całej okazałości Xiaomi > Meizu.
@Krs90: Też właśnie myślałem o Xiaomi jako moim następnym telefonie, ale nie jestem też w stu procentach przekonany. Podobno Xiaomi też mają problemy z Google :v
@Pafeuuu: Tak, ale działa tylko przy mało skomplikowanych aplikacjach. Czasem błąd wyskakuje od razu, czasem dopiero przy pierwszym uruchomieniu. Messengera nie sprawdzałem, ale co Ci szkodzi, może się uda. Miałem sprawdzić sklep amazona ale nie chce mi się specjalnie zakładać konta. Zaraz może zainstaluję F-Droid, otwartoźródłowy sklep. Xiaomi mają problemy, ale chyba tylko na starszych androidach 4.4-6, ale pewności nie mam.
@Krs90: No sam planuję kupić redmi note 5. Tyle
@mishek: A mogę spytać jak to robisz? Pobierasz apke na kompa, a potem fon pod usb i przesyłasz na niego? Nie śmiej jeśli głupie pytanie, ale jak mówiłem, telefony zzbytnio mnie nie interesowały i jestem zielony. Spróbowałem teraz z messengerem i otwiera się przeglądarka z linkiem do fb, a później tylko error :/ Ciekawe czy naprawią w ogóle tą sprawę z google :v
@Pafeuuu: Można i tak, ale to trochę bez sensu. Wchodzę w przeglądarce na fonie na tę stronkę. Na drugiej karcie na stronkę sklepu google. Znajduję apkę, kopiuję link i wciskam generowanie pliku. Taki plik można już pobrać i instalować.