Wpis z mikrobloga

@cyberpunkbtc: jest tu masa shitcoiniarzy. Co to znaczy być szitcoiniarzem? Być człowiekiem łatwowiernym i nie mającym wiedzy, być nowym to może tłumaczyć ale to nie takie proste.
Ja jestem w stanie przyznać się, że kiedyś byłem szitkojnowcem, tak byłem nowy, głupi, nie miałem wiedzy, ale co z takimi jak Amelek? Ci ludzie nie uczą się na błędach.
Mam jeszcze coś ale bardzo kontrowersyjne, narazie wstrzymam się.
@pawlo74: Ale ja też nie inwestowałem w BTC od razu bo myślałem że to pierwszy projekt który przetrze szlaki innym lepszym. Bałem się pakować w BTC na początku bo myślałem że pojawi się coś lepszego a ja stracę wszystko na BTC. Później skumałem co się dzieje. Minęło 9,5 roku a masy ludzi nadal nie kumają.
@pawlo74: Tylko że mówię o normalnych zdecentralizowanych projektach. Gdyby w tamtych latach pojawiło się coś takiego jak nano, iota itp. to bym to wyśmiał i nawet nie myślał że może być konkurencją.
Osobna kwestia że w takim 2013 roku gdyby stworzono nano to nikt by w to raczej nie zainwestował. Teraz w krypto jest masa frajerów to takie projekty jeszcze jakoś żyją.
@cyberpunkbtc: to nie do końca tak, że nie kumają tu jest kilka czynników:
1. Twórcy szitkojnów używają coraz bardziej wyrafinowanych sposobów marketingowych, używają socjotechniki aby oszukać.
2. "Instynkt inwestora" - ktoś kto kupi zapomina o wszystkim, liczy się tylko i wyłącznie zysk z inwestycji.
3. Poprawność polityczna nie pozwala ludziom powiedzieć co myślą.
4. Niektórzy są po prostu Amelkami.

Teraz szoker. Co działa w przypadku Andreasa Antonopoulusa? Nie da się ukryć.
@cyberpunkbtc: mówi mniej przyznaję, zmienił słownictwo, teraz mówi bitcoin i inne "publiczne blockchainy".
Nie wierzę w to aby on nie zdawał sobie sprawy z tego, że eter nie może, nie będzie działać i co najważniejsze już nie działa dla wszystkich, już nie jest "publicznym blockchainem". Nie każdy jest w stanie posiadać pełny węzeł.
Szkód wyrządzonych przez Andreasa nie da się cofnąć.
@pawlo74: Z pewnością opisze w niej wszystkie problemy ETHF. Całej akcji z DAO, cofniecie transakcji i fork. On nie pochwali tego. Króla Vitalika z pewnością też nie będzie pochwalał i tego że on tym rządzi. Na pewno będzie pisał o wielkim blockchainie i że to problem. Na pewno powie o masie przekrętów na ICO, wspomni o kotkach. Przecież ETHF gryzie się ze wszystkim o czym on mówi w swoich filmikach.

Myślę
Przecież ETHF gryzie się ze wszystkim o czym on mówi w swoich filmikach.


@cyberpunkbtc: dokładnie o to mi chodziło. Nie mogłem w pewnym momencie słuchać go i nie różnił się dla mnie od polskich jutuberów, Benzyna czy Amelka.
@pawlo74: Czego nie mogłeś słuchać? Albo gada ogólnie o smart kontraktach albo ma stare wystąpienia o eth jeszcze z 2016 roku. Pokaż co masz na myśli. Jak wyda książkę to na bank zjedzie w wielu punktach ETH.
@cyberpunkbtc: za każdym razem kiedy wspomina ETHf to włos jeży się na głowie. Myślisz, że dlaczego zablokował komentarze kilka lat temu? Dostawał reprymendy od społeczności bitcoinowej. I nie prawda, że nie bronił DAO. Najpierw powiedział publicznie, że dao zakończyło się powodzeniem a.później wycofał się z tego. Poza tym bronił dao wraz ze swoją znajomą prawniczką, lawirowali tak aby udowodnić zasadność dao. Nie dao się tego słuchać. Nie słuchałem. Sprzedał się i