Wpis z mikrobloga

Nie mogę rozmawiać z ziomkiem na #ps4 . Ja mam NAT typu 2, on tak samo też 2. Co zrobić żeby porozmawiać? On może gadać z innym ziomkiem, ja nie moge do nich dołączyć. Jeśli chcemy pogadać tylko we dwóch, to czy ja stworze party czy on... Na jedno wychodzi nie da sie mówić.
#informatyka
  • 19
@ActiZ: U siebie w domu miałem to samo, koledzy mogli gadać ze sobą a ja z żadnym z nich z osobna nie, raz działało a raz nie. Spróbuj zadzwonic do dostawcy i poprosić o odblokowanie portów może, w necie znajdziesz jakie to porty. Jeśli obydwoje macie NAT 2 to w sumie powinno banglac :/
@ActiZ: a w co grasz głównie online? bo jak tak latwo odblokowuja tobie porty to w przyszlosci mozesz dzwonic do nich zeby odblokowali tobie kolejne które odpowiadają za konkretne gry... np taki black ops uzywa dodatkowych portów https://blog.activision.com/t5/Activision-Support/What-ports-are-used-by-Call-Of-Duty-Black-Ops-3-on-PS4-Xbox-One/td-p/9748166
oczywiscie bez tego tez bedziesz mogl grac, ale usprawnia to polaczenie z serwerem i zniweluje niektóre problemy podczas grania