Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 17
85/100
#100twarzykolejarzy

Ostatnio wykop zalała fala kolejarzy. Jednak zauważyłam, że wiele osób, podających się za pracowników Intercity nie ma zielonego pojęcia o tym, co pisze, co jest w regulaminach i jak naprawdę je się tą kolejową zupę.

Są tu ludzie z UTK, PLK, utrzymania ruchu i taboru, instruktorzy i kontrolerzy, maszyniści, konduktorzy i wpaniali, dobrze zorientowani mikole. Mamy tu sprawdzonych kolejarzy od których można się dużo dowiedzieć. Sama staram się udzielać wam informacji, a jak czegoś nie jestem pewna to dopytuje pracowników IC, których znam.

Cholernie mnie irytuje to, że kiedy pytacie o konkretne rzeczy, a ktoś, kto uważa się za kolejarza odpowiada wam na zupełnie inny temat lub podaje złe informacje. Dlatego proszę, myślcie też sami za siebie. Na stronie każdej firmy przewozowej są jasne i przejrzyste regulaminy i informacje dodatkowe, sprawdzajcie to zanim uwierzcie w cokolwiek co przeczytacie w internecie.
Piszę to w trosce o bezpieczeństwo wasze i nasze, pracowników kolejowych.

I nie, nie szukają nas specjalnie po sekcjach, nikt się nie szczyci i nie obnosi z byciem Mirkiem, nikt nie gratuluje nam naszej aktywności. Jesteśmy, bo jesteśmy i nikogo to nie obchodzi, tak długo jak nie łamie się zasad poufności i nie reprezentuje swojej firmy w zły sposób. ( ͡ ͜ʖ ͡)

A teraz szybki bilans kilometrów z ostatnich dni:
11.07
5426 Hutnik: Katowice - Gdynia Główna 643.3km
51100 Doker: Gdynia Główna - Łódź Fabryczna 417km

12.07
13104 Reymont: Łódź Fabryczna - Kraków Główny 294.9km
3522 Kolberg: Kraków Główny - Olsztyn Główny 597.6km
5114 Warmia: Olsztyn Główny - Łódź Fabryczna 409.5km

13.07
1517 Mazury: Łódź Fabryczna - Warszawa Wschodnia 135.5km
1520 Rejewski: Warszawa Zachodnia - Bydgoszcz Główna 357.3km
5112 Kopernik: Bydgoszcz Główna - Warszawa Zachodnia 357.3km

Bezpiecznych i spokojnych podróży.
Semaforów na jedź. I bezpiecznej i spokojnej pracy.

#pkp #wars #kotekwarsotek #zywotwarsiarza #intercity #pkpintercity
Pobierz Koteg - 85/100
#100twarzykolejarzy 

Ostatnio wykop zalała fala kolejarzy. Jednak zau...
źródło: comment_LeZB0IhZdKqHstocWBsygU5OC6YSEu9N.jpg
  • 13
@Koteg: e ja tak zapytam, bo ja w sumie nigdy nie jechałem pociągiem(chyba że dawno temu nad morze), czy taki ciopong z katowic do wrocławia ma jakąś możliwość podładowania telefonu? Wiem że tam jest obowiązkowa rezerwacja miejsc chyba, ale jak mówię jestem zielony w tych sprawach :v
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@VoMax: W pociągach kategorii IC teoretycznie powinny być gniazdka, jednak nie zawsze je znajdziesz, bo różne wagony (czasem i te nie zmodernizowane) wplatają w składy. W TLK nie ma co liczyć. EIC i EIP mają gniazdka. Ogólnie składy typu Elektryczny Zespół Trakcyjny (DART, FLIRT3, PENDOLINO) mają gniazdka przy miejscach siedzących i raczej zawsze wszystkie działają.
@Koteg: A znasz kogoś kto zajmuje sie optymalizacją usług intercity? Może jakiś projektant. Posiadanie biletu okresowego i wybieranie sobie konkretnej miejscówki to jakaś masakra.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Wynoszony: Nie znam niestety nikogo od tego, ale sądzę, że tym zajmują się studenci i piszą te dziwne rzeczy na zaliczenia ()
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Marianoo21: IC 18100 Gałczyński Warszawa Wschodnia - Szczecin Główny i powrót (81100) w piątki, soboty i niedziele, IC 1517 Mazury Łódź Fabryczna - Olsztyn Główny/Warszawa Wschodnia cały tydzień. Dodatkowo w wyjątkowych sytuacjach jak np. bardzo duża ilość (900 internetowych to był nasz rekord na jeden skład!!!) biletów z systemu eIC + z kasy łączy się w miarę możliwości dwa składy.