Wpis z mikrobloga

Będzie trochę o #januszebiznesu i #bekaztransa.

Wczoraj luźna gadka z moim klientem, który skupuje od rolników warzywa. Kupił sobie kolejnego busa bo w starym pękła rama. Ja zszokowany, gdyż iveco którym jeździ realnie może wziąć kilka ton towaru, wg papierów około 1000kg, nie powinno się złamać przy delikatnym przeładowaniu. Pociągnąłem temat, gdyż miałem kiedyś do czynienia z transportem i wiedziałem, że będzie ciekawie:
-To ile pan tam ładuje?
-Ile wejdzie, czasami się na siłę upycha towar.
-Ile to mniej więcej może ważyć?
-Nawet do 10 ton.
-Ale przecież te busy w papierach mają max tonę ładowności...
-Przestań głupoty gadać, wszyscy jeżdżą przeładowani. Gdybym ładował tonę nawet na paliwo bym nie zarobił.
Wybiło mnie to z równowagi, jednak pytam dalej ( _)
-Jak z hamowaniem? Przy takiej masie wciśnięcie hamulca daje cokolwiek?
-Niewiele, trzeba dużo wcześniej przemyśleć i przewidzieć hamowanie.
-A co w przypadku kontroli?
-Policja za 200zł uznaje że nigdy mnie tam nie było, a ITD staram się omijać. I tak bardziej się opłaca zapłacić mandat niż jeździć nieprzeładowany.

Niby wiem, że tak się dzieje w całej Polsce, jednak rozmawiając z taką osobą aż mnie nosiło. Gdzie można zgłosić taki przypadek? Jak zmusić takiego Janusza, by przestał jeździć przeładowany?

#zalesie #transport #policja #motoryzacja #patologiazewsi
  • 52
Przecież każdy jeździ przeładowany,


@Kiedys_Mialem_Fejm: Dlatego trzeba patologię tępić.

ale właśnie problemem jest to ile kosztuje utrzymanie auta z 10 tonową ładowności wszystkie viatolle inspekcje, ITD ( ͡ ͜ʖ ͡)


@Misieq84: To niech wynajmuje sobie transport, skoro go nie stać.

Ładowanie tyle co w papierach


@DzembaDzemba: To może warto zmienić papiery?
@hiro95: nie no, jeśli chodzi o Iveco, to one rzeczywiście jeżdżą przeładowane, bo żeby się łapały na 3,5T, to one mają 900KG ładowności. A technicznie to samo, co na większy tonaż - ale co innego wrzucić 2 tony (jeszcze inną kwestią jest bliźniak/solówka), a co innego 10, czy ile tam wlezie (w 10 przy warzywach ciężko mi uwierzyć). Niemniej te Iveca na B to patologia. Dobre do dużych gabarytów, np meble,
-Ale przecież te busy w papierach mają max tonę ładowności...

-Przestań głupoty gadać, wszyscy jeżdżą przeładowani. Gdybym ładował tonę nawet na paliwo bym nie zarobił.


@hiro95: i tak działa cała nasza gospodarka. Mam klienta, który robi ludziom dachy. I sam mówi, że wolałby by jego pracownicy pracowali z zabezpieczeniami na dachach, pozapinani pasami, ale nikt tak nie pracuje, a to spowalnia robotę, więc wyszłoby drożej. A jak drożej, to już nikt
@hiro95: mandat za przeładowanie wynosi 20-500 zł. Dużo więcej kierowca zarobi wioząc towar i płacąc mandat 500zł. Gdyby mandat był liczony np 1000zl za tonę przeładowania to już może by ich trochę po kieszeniach uderzyło
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@hiro95:

-Jak z hamowaniem? Przy takiej masie wciśnięcie hamulca daje cokolwiek?

-Niewiele, trzeba dużo wcześniej przemyśleć i przewidzieć hamowanie.

XDDDDDDD
Niby tacy kierowcy to niezbyt inteligentni ludzie, a tu proszę, potrafią przewidzieć czy mu się coś/ktoś przed maską nagle nie pojawi, czarodzieje:)
#!$%@?
Jak zmusić takiego Janusza, by przestał jeździć przeładowany?


@hiro95: Sam twierdzisz, że temat jest ogólnopolski, a chcesz karać jednego janusza. Problem jest z prawem i powiązanymi ze sobą zależnościami, a nie z januszem.
@chlopiec_kolejne_drzwi: To po co nazywasz mnie konfidentem? Tak przeładowany bus na drodze to śmierć, a nie jakaś popierdółka przeładowana o 100kg. Temu januszowi, jak i każdemu który robi to samo należy się trochę surowsza kara niż raz na jakiś czas 500zł gdyż ma to wkalkulowane w koszta.