Wpis z mikrobloga

Mireczki mam problem. Miałem ostatnio dzwona. Szkoda została określona jako szkoda całkowita. Do auta (około 2 miesiące przed dzwonem) została założona nowa instalacja LPG za 4100zł.

Ubezpieczyciel sprawcy nie chce wypłacić mi całości za lpg tylko około 2000zł zasłaniając się audatexem czy innym autocośtam. (notabene wcześniej chciał wypłacić 192 zł bo uznał że instalacja ma więcej niż 10 lat ale przedstawiłem im FV)

Do załatwienia sprawy (tak żebym wyszedł na "zero") brakuje mi właśnie tej brakującej kwoty.
Jak mogę powalczyć z PZU żeby wypłacili całość?
Uważam, że dwumiesięczna eksploatacja nie miała żadnego wpływu na stan instalacji więc 100% zwrotu kwoty zaLPG mi się należy. Prawda?

#wypadek #odszkodowanie #oszukujo
  • 25
ale


@michgur: Oni określają wartość. Wartość auta z LPG nigdy nie jest +4100, wartość zdemontowanej instalacji też jest pomniejszona, chociażby o robociznę.
@zyxgl: No ok, ale skoro kupiłem nówkę instalację to niech mi zwrócą za nią kasę. Co mnie obchodzi ich demontaż. Ja w tym miejscu ponoszę stratę. Nie protestowałbym gdyby instalacja miała 2-3-5 lat, ale nie dwa miesiące.
@keshishian: @zyxgl: A co sądzicie o takim ruchu z ich strony, że najpierw wycenili wartość szkody na powiedzmy 15 tys, a po moim odwołaniu, gdzie wskazałem że mam nową instalację skubańcy zrobili nowy kosztorys podnosząc ceny poszczególnych elementów i zrobili wartość szkody na 19 tys. Zrobili to zgodnie z prawem? Bo ja już się gubię, który kosztorys jest wiążący. Najpierw zderzak jest warty 150zł a nagle jakimś cudem jest już
Najbardziej podstawowe pytanie jest takie - czy to likwidujesz z OC sprawcy, czy swojego AC.
Jak swojego AC to dostaniesz tyle i liczone w taki sposób w jaki mówiła Twoja umowa.

Jak z OC sprawcy to jeśli chodzi o szkodę całkowitą należy Ci się wartość pojazdu przed szkodą minus wartość wraku (pozostałości) jeśli je sobie zostawiasz.
Jak nie chcesz tych pozostałości, to zazwyczaj nie robią problemu żeby to oni na swojej aukcji
@Odzyskamy_odszkodowanie1: No ok. ale skoro to była nowa instalacja to co wtedy? Ona nie miała 2 lat tylko dwa miesiące. Ledwo przejechałem na niej 5000km! Wali mnie ich amortyzacja.
Rozumiem, że jak montuję instalację to po wyjeździe od gazownika jest ona warta już tylko połowę?!
@Odzyskamy_odszkodowanie1: Wieczorem ogarnę jak będę na kompie.
A powiedz jak zapatrujesz się na to, że po odwołaniu zderzaki, lampy i inne pierdoły nagle zrobiły się droższe? Ja wiem, że chcą uniknąć szkody częściowej ale czy taka ponowna wycena z uwzględnieniem wyższych wartości jest zgodna z przepisami? Który kosztorys jest wiążący?
@michgur: wycieraczek Ci nie zakwalifikują do niczego bo to jest rzecz eksploatacyjna. Ostatni przesłany do Ciebie kosztorys jest wiążący i Towarzystwa Ubezpieczeniowe może go sobie zmieniać jak im się podoba. Zrobili Ci droższe części żeby Ci jak najmniej wypłacić. Tak swoją drogą to bardziej opłaca się mieć szkodę częściową niż całkowitą.
@Odzyskamy_odszkodowanie1: >

Tak swoją drogą to bardziej opłaca się mieć szkodę częściową niż całkowitą.


Wiem, dlatego walczę o to. Zapytałem ich też o podstawę prawną, na mocy której podwyższają ceny części. Jest to ewidentne uciekanie przed wypłaceniem należnej mi kasy.

Dodatkowo będę męczył ich o wypłatę różnicy w wyliczeniu wartości wraku. Pierwsza wycena mówiła o kwocie ok. 4600 a po zawirowaniach z LPG już 4700. Stówka bo stówka ale zawsze ;)