Wpis z mikrobloga

Serio chcesz bandytę chronić?


@xandra: zrozum że chyba nikt tu nie chce chronić bandytów, niestety prawo ich chroni i z ofiary można łatwo stać się sprawcą.
  • Odpowiedz
@xandra: powtorze pytanie bo mi nie odpowiedzialas, dlaczego uwazasz, ze mozna lamac prawo upubliczniajac czyjs wizerunek ale juz nie mozna go lamac wydajac samosądy?

Serio chcesz bandytę chronić?


@xandra: w ktorym momencie pisze, ze chce chronic bandyte? przeciez ten temat w ogole tego nie dotyczy, za bardzo sie nakrecilas
  • Odpowiedz
@MangoZjem: Dla tego, że prawo nie zawsze działa, wymieniłam wyżej przykład.
@L3stko: To zagrożenie dla całego społeczeństwa a wy sie regulaminem zasłaniacie, ja #!$%@?ę, nie wierzę że tacy ludzie istnieją
  • Odpowiedz
To zagrożenie dla całego społeczeństwa a wy sie regulaminem zasłaniacie, ja #!$%@?ę, nie wierzę że tacy ludzie istnieją


@xandra: zbierz 100 tys. podpisów pod projektem ustawy zmieniającej przepisy. Złóż w sejmie i napraw złe prawo. Ba, ja Ci się podpiszę.
  • Odpowiedz
@xandra: jak grochem o sciane xD proponuje zalozyc wlasny serwis i tam udostepniac wizerunki wszystkich przestepcow, zobaczymy jak dlugo pociagniesz :-)

Dla tego, że prawo nie zawsze działa,


@xandra: no nie, sądy rowniez nie zawsze dzialaja dobrze wiec powtorze pytanie - dlaczego nie moge wydawac samosadow a wizerunek juz moge upubliczniac?
  • Odpowiedz
@xandra: dam Ci analogiczny przykład. Mam w domu broń, gdy ktoś mi się włamie do domu a ja go spłoszę, to nie mogę z pistoletem ganiać go po osiedlu i strzelać mu w plecy, choć w gruncie rzeczy jest przestępcą. Zabrania mi tego prawo. Czy i tym razem napiszesz, że jednak mogę? ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@xandra: ten przyklad ktory mozna porownac do analogii mowiacej o kluczu otwierajacym wszystkie kłódki i kłódce do ktorej pasuja wszystkie klucze? ( ͡º ͜ʖ͡º) nie ma to zadnego odzwierciedlenia w rzeczywistosci - a wiesz dlaczego nie mozna upubliczniac wizerunku? A bo moze byc taka sytuacja ze kogos zle ocenisz i oczernisz i sie okaze ze ta osoba niczemu nie jest winna. I owszem Ty zaplacisz
  • Odpowiedz