Wpis z mikrobloga

@Ingvarr100th: To nie jest rzekomy złoczyńca, tylko bandyta który groził komuś śmiercią, pomyślałeś o tym? Choćby o własnym bezpieczeństwie, zakładam że masz instynkt samozachowawczy?
  • Odpowiedz
@xandra: co nie znaczy, że jest to zgodne z prawem. Co z tego, że groził jego też chroni prawo. Póki organy państwa nie zdecydują się na rozpowszechnienie wizerunku, to bez jego zgody nikt tego nie może czynić.
Może wymordować pół miasta, ale póki na to nie pozwolą nie można i koniec tematu.
W tym momencie to co piszesz to zwykły samosąd.
  • Odpowiedz
Pamiętasz sprawę dziewczyn, które bandyta podobny do tego zaatakował? Pociął im twarze. Pamiętasz jak go znalazły?


@xandra: no to teraz przeczytaj artykuł o tamtym zdarzeniu. Policja nie mogła opublikować wizerunku tamtego sprawcy i miała związane ręce. Dziewczyny opublikowały nagranie biorąc na siebie ryzyko. Co nie zmienia faktu, że złamały prawo.
  • Odpowiedz
jednak trafiłam. Jesteście #!$%@? jeśli chcecie chronić wizerunek bandyty, który groził śmiercią przypadkowym ludziom i tyle


@xandra: Ty się czujesz ponad prawem i wzywasz do samosądu. Ja #!$%@?, a potem się ludzie dziwią jak dochodziło do pogromów Żydów.
  • Odpowiedz
@L3stko: Następny kamyczek do ogródka wykopu moderator wrzucił. W internecie nic nie ginie i chyba ktoś popełnił przestępstwo.

@a__s Zgodnie z treścią przepisu art. 304 § 1 Kodeksu postępowania karnego, każdy dowiedziawszy się o popełnieniu przestępstwa ściganego z urzędu ma społeczny obowiązek zawiadomić o tym prokuratora lub policję.
  • Odpowiedz
@Ogar_Ogar: Policja go nie znalazła, groził ludziom śmiercią, jak byś zareagował statystyczny obywatelu?

@L3stko: Żałosne. Zmieniły wszystko, znalazły sprawcę, zmieniły kwalifikację czynu i bandyta będzie siedzieć za usiłowanie zabójstwa!!!. Ale takie żałosne normniki jak ty nic nie zrobią, bo się boją. I zgadnij, ktoś te dziewczyny ściga o złamanie prawa? xD Otóż nie tym razem. I to jest postawa obywatelska.
  • Odpowiedz
Policja go nie znalazła, groził ludziom śmiercią, jak byś zareagował statystyczny obywatelu?


@xandra: a skąd wiesz że policja go nie znalazła? Czy w ogóle zostało złożone zawiadomienie? Zdarzenie miało miejsce w niedzielę. Wpis na FB pojawił się też w niedzielę, na wykopie pojawiło się to w poniedziałek o 9 rano.
Nie widziałem nagrania, nie wiem co koleś robił, jeśli złamał prawo to w pierwszej kolejności należy zawiadomić organy ścigania, a
  • Odpowiedz
@L3stko: Bo śledzę ten wątek od początku. Gówno zrobili. Dopiero jak się w mediach ukazało, a wcześniej na wykopie, zaczęli coś robić. Policjanci dostali naganę. Bandyta będzie siedzieć, ale ty byś nic nie zrobił, bo jesteś, zresztą wiesz kim jesteś prawy wykopku xD
W skrócie, bandyta pociął twarze dwóm dziewczynom rozbitą butelką, policja nic nie zrobiła, bo biegły stwierdził, że takie obrażenia są poniżej 7 dni (#!$%@?!!!), dziewczyny opublikowały zapis
  • Odpowiedz
@xandra: mieszasz wątki, przed chwilą pisałaś o wydarzeniu z niedzieli i nagle wracasz do kolesia od tulipana. Wkleiłem Ci tekst, policja nie mogła opublikować jego wizerunku przez durną opinię biegłego.

Bandyta będzie siedzieć


Co nie zmienia faktu, że może pozwać te
  • Odpowiedz
@L3stko: Inny przykład. Miałam w piwnicy 2 rowery. Ukradli mi je. Wskazałam sprawcę, ale sprawcy nie wykryto, cóż za nie fart. Kupiłam nowe. Ukradli mi jeden. Obiłam ryja sprawcy. Nigdy więcej nic mi nie zginęło z piwnicy. Mówi ci to coś? Aha, sprawca nie wniósł oskarżeń xD
  • Odpowiedz
Mówi ci to coś?


@xandra: Nic mi to nie mówi. Wskazałaś sprawcę, czyli dostarczyłaś niepodważalne dowody. Nagranie etc. a policja to zignorowała.

Wybacz ale skuteczność policji ma się nijak do tematu. Ten cały Ośrodek złamał prawo i to jest niepodważalny fakt. Czy postąpili słusznie to już inna sprawa. Każdy to oceni według
  • Odpowiedz
@xandra: dyskusja na argumenty nie ma co...

Zrozum, że nie byłoby tematu gdyby dali zwykły pieprzony pasek na oczy. A wpis tyczy się działalności moderacji, która ignoruje łamanie prawa.
  • Odpowiedz