Wpis z mikrobloga

Cześć, jestem nowym kibicem Juventusu. Mam parę pytań:
1.Kiedy Stara Dama (chyba tak) została założona?
2.Jak się nazywa stadion?
3.Jakie są nasze legendy? Słyszałem o jakimś The Piero i o Kaka i jeszcze o pomocniku jakimś chyba Milnerze (coś mi się z Liverpoolem kojarzy, chyba tylko ci dwaj)
4.Ile razy wygraliśmy Ligę Mistrzów i Europy?
5.Też trzeba mieć kartę kibica tak jak w Ekstraklasie aby kupić bilet?
6.Ten Doglas jest lepszy od Ronaldo?
Dzięki za odpowiedź
#juventus #seriea #pilkanozna
  • 17
  • Odpowiedz
@JuveFire:
ziomeczku, stara dama jak nazwa sugeruje założona została jeszcze w starożytności, sam Juliusz Cezar doglądając prowincję Turyńską zobaczył 11 ludzi kopiących odrąbaną głowę kobiety pod Piemontem, stad powstała nazwa stara dam.
2. Stadion to Stade Della Vpierdel, bo jak nie strzelą 3 bramek to to jest hańba dla klubu i trener popełnia rytualne bukkake
3. Legendy to Adam Małysz, Sławek Peszko, George Best, Diego Maradona i Pele
4. LM Wygrliasmy 21 razy, a puchar europy 37 razy
5. Karty kibica dostajesz po tym jak zrobisz kreatywny napis "inter merda", np gównem rozmazanym na chodniku, lub wysikując ten napis
  • Odpowiedz
@JuveFire: każdy kibic Juve musi znać też anegdotę skąd się wzięło powiedzenie że ktoś jest bufonem - czyli niemiły. Wzięło to się wtedy gdy do do pierwszej drużyny Juve wszedł ich wychowanek Giani Luigi Buffon. Warto wiedzieć że wielkim fanem drużyny z Turynu był Jan Paweł II. Podczas pokazowego meczu Nasz Papież postanowił zmierzyć się z Buffonem kto obroni więcej rzutów karnych strzelonych przez The Piero. Jak wiadomo Wojtyła był
  • Odpowiedz
@JuveFire

chyba Milnerze

Nie Milnerze, a Minierim.
Dario Minieri, znany działacz, zasłynął tym, że zastawił kiedyś klub w pokera z kumplami, żeby wygrać kasę na transfery Ronaldo, Messiego, Ibrahimovica, Xaviego i Rooneya. Wszystko poszło zgodnie z planem, ale nie przewidział jednego - kumple nie zamierzali zapłacić, a że mieli znajomości we Włoskiej federacji to wmanewrowali Juve w nielegalną utylizację kurczaków (pollo, liczba mnoga polli) w dołach z wapnem (calcium). Oczywiście te
  • Odpowiedz