Wpis z mikrobloga

Ponad pół roku grzebania się w modelowaniu matematycznym, przeszukiwania publikacji, kilka modeli do identyfikacji systemów.
Potem implementacje w matlabie i testy wydajnościowe.

Cel: udowodnić, że mogę zrobić lepszą metodę kompensacji pomiarów femtoamperowych niż aktualnie używana.

Po optymalizacjach, hackowaniu matlaba i jego wbudowanych funkcji, podmiankach i innych fikołkach udało mi się zejść do 1/4 czasu wykonania (a system jest real-time) i ciut lepszych osiągów w dokładności pomiarów niż ma cernowy model.
Dodatkowo kompensacja jest już nie tylko temperaturowa, ale bierze też pod uwagę wilgotność.

Strzeżcie się, bo jak wyjdzie implementacja w logice programowalnej to za poprawność pomiaru promieniowania będzie odpowiadała moja metoda ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#cern #nauka #programowanie #matlab (i trochę #pwr #wroclaw ostatecznie tutaj wszystko się zaczęło)
  • 50
  • Odpowiedz
@Wina_Segmentacji: Nie wiem czy się da, ale jak ogarnę zrobienie tego w FPGA, to może.

@BoaKusiciel: Genewa, Szwajcaria. Nic więcej, ale można się na fajne rzeczy załapać.

a ja oglądam seriale i jem nalesniory z dziewczyna, a największym moim osiągnięciem jest backflip

@XEN_: No to wiele się nie różnimy,
  • Odpowiedz
@xfin: No ok, skoro tak to wszystko rozwinąłeś, to fakt, powinno być ok.
Mam nadzieję, że się nie obrazisz, że zwątpiłem, ale matlab mi się mocno kojarzy z jakimiś doktorami albo innymi profesorami, którzy go używają, bo nie potrafią nic innego :)
  • Odpowiedz
@msichal: Nie no, o co się tu obrażać? Dla nas na szczęście matlab nie jest głównym narzędziem (bo tutaj leci głównie C/C++ i VHDL w FPGA), ale jest wygodny przez dostęp do toolboxów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A i szczerze powiem, że mój kod matlabowy ma dużo "obiektowych" naleciałości. Zresztą w samym Matlabie już też można chyba pisać obiektowo.

A co jest w nim fajne to
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@BoaKusiciel była jeszcze zabawa z aproksymacja funkcji, gdzie występowała m.in. Eksponenta. W sumie na wyborze dobrego zamiennika sporo udało się ugrać.
Tam gdzie się dało to oczywiście unikanie dzielę też pomogło, bo to system Rt i w ogólnym rozrachunku nawet to się liczy.
  • Odpowiedz