Wpis z mikrobloga

@SirSherwood: A ja właśnie jestem zdania, że OPM, poza kilkoma scenami, jest dosyć statyczny przez duże panele czy nadużywanie ilustracji zajmujących 1-2 strony. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Klasycznych sekwencji komiksowych, w których kilka obrazków tworzy iluzję ruchu ze świecą szukać. Co prawda ludzie porobili gify ilustrujące jaką to wspaniałą "animację" ma OPM w wersji mangowej, ale na żywo nie sprawdza się to równie dobrze, bo samo przerzucanie
@Agnaktor: Mange zaczałem czytać tam gdzie anime sie skończyło, więc nie wiem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale ostatni byle jaki przykład z mangi np walka Garou z


Na pojedynczych stronach kiepsko to wygląda, ale cyk załączasz tak jakbyś miał mange przed sobą (ale to na innych stronach chyba jest możliwe i cudo). Tak jakbym czytał bleacha czy dragon balla, tylko według mnie, z lepszym rysunkiem ( ͡
@SirSherwood: Bleach to jest bardzo dobre porównanie - skupianie się bardziej na epickich "rozkładówkach", gdzie reszta rozdziału to są zwykle gadające głowy zajmujące dużo więcej miejsca niż potrzeba i potem wątek fabularny Stowarzyszenia Potworów niemiłosiernie się dłuży.
Takie przewijanie, a przerzucanie kartek (przypominam: forma czytania przewidywana przez autora) robią zupełnie inne wrażenie; musiałbym zobaczyć jak ta scena jest ułożona w tomie. Może to stąd ten zachwyt? Mało kto z fanów faktycznie
Stowarzyszenia Potworów niemiłosiernie się dłuży.


@Agnaktor: oczekujesz, że będą kilkuchapterowe arci?

Po za tym to manga robiona początkowo głównie na neta, jak ten webcomic, więc jest dostosowana do czytania elektronicznego
@Kardig: Mange porzuciłem, bo mnie nudziła. Mniej więcej porzuciłem kiedy


Ale anime jest według mnie fajne zekranizowane. Są dwa sezony. Jeden pokrywa akcję aż do przebudzenia wiadomo kogo. A drugi pokrywa akcje aż do wskrzeszenia wiadomo kogo.
Mnie sie podoba ( ͡° ͜ʖ ͡°) Manga też mi sie do tego momentu podobała, ale potem nudziła jak pisałem, w sumie chce nadrobić, bo mi drugi sezon smaka zrobił
oczekujesz, że będą kilkuchapterowe arci?


@Kardig: Patrząc na początek mangi: tak, oczekiwałem krótszych wątków fabularnych. Akurat ten został dodatkowo wydłużony przez Muratę, który dodał ten cały turniej walk.
Swoją drogą, zawsze tak rzucasz pytaniami? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Kardig: Z shounenów, które nie zostały wymienione to polecam Hajime no Ippo (wychodziło w latach 2002-2013, manga ciągle powstaje i ma 1200+ chapterów), Shokugeki no Souma oraz Haikyuu.
Z Seinenów myślę, że spodoba ci się Kiseijuu oraz Black Lagoon.

@SirSherwood bez przesady ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Akurat ten został dodatkowo wydłużony przez Muratę, który dodał ten cały turniej walk.


@Agnaktor: Aaa o tym mówisz, ja tam już mówię o Garou :P

Swoją drogą, zawsze tak rzucasz pytaniami? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Tak próbuję zrozumieć ludzi, których nie rozumiem. Po za tym pisałem na telefonie w robocie udając, że coś robię i nie miałem jak się rozpisać

A tak swoją drogą, to pochłonąłem 6
@Kardig: Mogłem trochę przesadzić, ale jest to seria epizodyczna i w drugim sezonie już żadnego takiego łączącego wątku nie będzie; tylko dwie historie rozpisane po dwa odcinki.
Pozostałe tytuły również gorąco polecam. ( ͡° ͜ʖ ͡°)