Wpis z mikrobloga

Ostatnio w wolnym czasie uczę się tworzyć apki mobilne. Wybrałem sobie na projekt stworzenie aplikacji wyliczającej zapotrzebowanie kaloryczne i generujące posiłki na kolejne siedem dni. Jest już mnóstwo takich aplikacji, ale głównymi założeniami są tutaj:

* darmowa,
* generująca posiłki tak żeby jak najoptymalniej wykorzystać wspólne składniki (brak zostającego jedzenia),
* max. 5 składnikowe dania,
* jak najkrótszy czas przygotowania

Jak to często w takich projektach bywa, przerywa się je z powodu spadającej motywacji. Pomyślałem, więc że zapytam Was czy są w ogóle ludzie korzystający z takich rozwiązań. Wspólnie zawsze łatwiej dowieźć projekt do końca. Mogę również dzielić się doświadczeniami od programistycznego punktu widzenia - zacząłem od NativeScript ale ostatecznie zacząłem tworzyć projekt w React Native + pewnie na backendzie nodejs - jeśli będzie zainteresowanie to mogę opisywać krok po kroku :)

Do sedna - korzystacie z takich aplikacji? Co byście w nich usprawnili? Dorzucam jeszcze kilka mockupów, które sobie machnąłem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#programowanie #opinia
Alvenaerle - Ostatnio w wolnym czasie uczę się tworzyć apki mobilne. Wybrałem sobie n...

źródło: comment_0M6X9AGSzlPrvqTSeu7ZfTWZCsF3uB64.jpg

Pobierz

Czy korzystałbyś z aplikacji do generowania prostych jadłospisów spełniającej twoje oczekiwania?

  • I to jeszcze jak 41.4% (24)
  • Tak 24.1% (14)
  • Nie 20.7% (12)
  • Arsenal 13.8% (8)

Oddanych głosów: 58

  • 17
@bellazi: W Fitatu możesz wygenerować posiłki na cały tydzień i mieć je dobrane tak żeby jak najwięcej wykorzystać? :) pewnie nie w pierwszej wersji, ale dalej w planach byłoby dodawanie produktów, które mają znaleźć się w posiłkach + "uczenie się" aplikacji na podstawie efektów, które chcesz osiągnąć i dobieraniu jak najlepszych jadłospisów
@bellazi: Właśnie o to chodzi, że algorytm będzie generował takie jadłospisy żeby całą puszkę zużyć :) wybór do jakiej kwoty mają być posiłki też jest dobrym pomysłem - chciałbym tu właśnie uniknąć przepisów w stylu tych z kawiorem i całodziennym gotowaniem - zakładam max. 5 prostych składników i 20 min gotowania
@Alvenaerle: Znam podobną aplikację, nazywa się Kcalmar, ale imho jest milion mniej przejrzysta i użyteczna(UX), niż Twoje mockupy. Zainstalowałam i nie korzystałam, bo nie mogłam dopasować gotowych diet do mojego stylu jedzenia - jeśli chodzi o potrawy, ilość posiłków, produkty... Chętnie śledziłabym postępy i wypróbowała Twoje rozwiązanie :D
@Alvenaerle: Nie widziałem jeszcze aplikacji, która działałaby w ten sposób i w której można jasno określić nie tylko pulę kalorii, ale też rozkład makroskładników. Więc jeśli będzie to mądrze zrobione, to wyczuwam hicior ;)