Wpis z mikrobloga

Senat Rzymski DEBATA 16D
#lacunafabularniesenatrzymski
(debata potrwa co najmniej do 07.07 g.22:00)

-----------------------------------------------------------------------

- Odczytany zostanie teraz list Gordiana Maksyma, dyktatora Caralis.

Drodzy senatorowie, niepotrzebnie o mnie wspominacie i nieprzychylnie mówicie. (tak zakładam) Do końca życia zostanę rzymianinem, więc sprawa Rzymu nie jest mi obojętna, ale nie mogłem już znieść przekrzykiwania się na forum Romanum, oraz wiecznie niezadowolonych stetryczałych dziadków. Sam nie jestem już najmłodszy, ale gwarantuje wam że wigor i inteligencje mam dalej jak najmłodsi. Dlatego kieruje te słowa do równie oświeconych jak ja, wspomóżcie mi w tworzeniu pierwszego niezależnego miasta państwa, Sardynia to piękne miejsce, ale Kartagińskie orszaki nie chcą dać spokoju nawet neutralnym państwom. Dlatego apeluje o brak jakichkolwiek działań agresywnych na moją osobę, macie dość problemów zapewne.


- Odczytany zostanie teraz list z władz Ateńskiej Gildii Kupieckiej

Plugawi senatorowie Rzymu. Powinniśmy się spodziewać brudnych i niehonorowych zagrań z Waszej strony. Zatopienie naszego statku przez rzymską flotę tuż u wybrzeży Syrakuzów traktujemy jako bezczelną agresję na niezależny i legalny związek kupiecki. Ateńska Gildia Kupiecka podejmie działania, prowadzące do wymazania obecnego składu Senatu z historii świata.


- Głos zabierze teraz trybun wojskowy Arturus Kla...

Do sali wpadł zdyszany posłaniec, trzymający w ręku prawdopodobnie mapę, zwiniętą w rulon. Wbiegł na mównicę mimo oburzenia Gajusza Oktawiusza i krzyknął

- PERYKLES ZAATAKOWAŁ NA SYCYLII! TRAPANI JEST OBLĘŻONE, A FLOTY PROWADZĄ WALKĘ U WYBRZEŻY MIAS...

Po czym padł nieprzytomny po precyzyjnym prawym prostym, wymierzonym przez trybuna wojskowego w jego szczękę. Następnie bez słowa wszedł na mównicę.

- Szanowni senatorowie. Proszę wybaczyć moją reakcję, ale razi mnie przenoszenie takiego zachowania do tak poważnego miejsca z, jak mniemam, rodzinego chlewu wysmarowanego łajnem. Przychodzę ze znakomitymi wieściami, ponieważ udało nam się po błyskawicznej i skoordynowanej akcji zatrzymać ponad trzydzieści osób na podstawie informacji, uzyskanych od Appiusza Protusa. Senat nie będzie jednak w stanie odnieść się więcej do jego sprawy, ponieważ cenzor zmarł wczoraj w nocy w niewyjaśnionych jeszcze okolicznościach. Najprawdopodobniej śmierć nastąpiła w wyniku obrażeń, otrzymanych w trakcie przesłuchań. Warto nadmienić, że stan pozostałych dwóch więźniów politycznych określany jest przez medyków jako "krytyczny", co jest efektem pogłębionych przesłuchań. Najważniejsza informacja jest jednak taka, że ateńska siatka szpiegowska w Rzymie prawdopodobnie przestała istnieć. Na wniosek Optymatów dokonaliśmy również przeglądu murów miejskich i fortów w okolicy miasta - mogę Was uspokoić drodzy senatorowie, że dzięki odpowiednim nakładom na armię wszystkie fortyfikacje i struktury obronne są w pełnej sprawności, a sztab ma gotowy plan ewentualnej obrony miasta. Planowałem przedstawić raporty zagraniczne, jednak w związku z nowymi faktami - tu spojrzał na nieprzytomnego posłańca - zostaną one zaktualizowane i wrócę je przedstawić jutro.

[następnego dnia]

- Szanowni senatorowie. Mamy zaktualizowaną mapę ostatnich działań wojennych. Odbyły się dwie bitwy lądowe i jedna morska. W bitwie pod Gazą zdecydowane zwycięstwo odniosły wojska ateńskie. W bitwie morskiej pod Syrakuzami flota ateńska poniosła ciężkie straty w starciu z kartagińską i musiała się wycofać do Morza Jońskiego. W bitwie pod Trapani po krótkim starciu z Ateńczykami wojska kartagińskie wycofały się do obrony miasta. Trwają również greckie oblężenia Gazy i Trapani oraz kartagińskie Caralis. W kwestii traktatu z Dydoną, nie otrzymaliśmy jeszcze odpowiedzi od królowej i do Senatu należy decyzja, czy traktat jest legalny, czy też nie.

Arturus podrapał się w tył głowy. Spojrzał na jeszcze jedną notatkę.

- Wywiad odkrył również informacje o wydarzeniu, o którym wspominała Ateńska Gildia Kupiecka w ostatnim liście. Statek Gildii został zaatakowany przez piratów, rezydujących w centralnej części Morza. Piraci założyli rzymskie bandery i celowo zaatakowały statek u wybrzeży Sycylii, by Grecy mogli ich dostrzec. Nie wiemy, kto był inspiratorem tej mistyfikacji. Na pokładzie statku prawdopodobnie znajdował się ładunek z Łzami Hadesa, zrabowany przez piratów lub zatopiony wraz ze statkiem. Poszukiwania alchemika Parosa trwają.

-----------------------------------------------------------------------

Lucius Licinius Lisaros - Optymaci: [komentarz Lisarosa niżej]

Quintis Lusius Segestes - Popularzy: [komentarz Awerege niżej]

Remus Młodszy Augustulus - Abolicjoniści: [uwięziony]

Hardrabal Nufi - Noworzymianie: Ahem... Agresja Peryklesa, wymierzona w naszych niedoszłych sojuszników jest doskonałą informacją dla Rzymu. Podczas gdy wojska skupione są na walkach we wschodniej i centralnej części Morza, powinniśmy dyskretnie przetransportować wojska z portu w Genui i dokonać desantu pod Utiką, by następnie triumfalnie wkroczyć do stolicy i zamortyzo... zamar... co tu jest napisane? Aaa, zamordować! Zamordować królową. Tak.

-----------------------------------------------------------------------

W tym wątku prowadzicie jedynie debatę nad propozycjami. Aby zgłosić własną, należy zebrać poparcie minimum 10 senatorów lub zgłosić ją jako przewodniczący lub rzecznik stronnictwa. Wszyscy zostaniecie zawołani również do głosowania.

Przypominam również, że nie trzeba mnie wołać do komentarzy w debatach, śledzę wątki na bieżąco. Jeżeli nie masz pomysłu na imię w grze, skorzystaj z generatora

(Noworzymianie to NPC i jest ich w Sejmie
14 (zmiana +2)** - w odróżnieniu od innych NPC mogą głosować i robią to zawsze na początku głosowania zgodnie z instrukcjami od swoich mocodawców)

-----------------------------------------------------------------------
Jeżeli nie chcesz widzieć postów tego typu, wrzuć tag #lacunafabularnieczarnolisto na czarno
lacuna - Senat Rzymski DEBATA 16D
#lacunafabularniesenatrzymski
(debata potrwa co n...

źródło: comment_1p0bOnFpeOH9CGjKCEOky1urruX3X2tx.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
Wołam przez MirkoListy plusujących ten komentarz (68)

Dodatek wspierany przez Cebula.Online

Nie chcesz być wołany/a jako plusujący/a? Włącz blokadę na https://mirkolisty.pvu.pl/call lub odezwij się do @IrvinTalvanen

Uważasz, że wołający nadużywa MirkoList? Daj znać @IrvinTalvanen

! @Matikkkii1 @Julkon @mpkfa12 @kvvach @piteros_94 @kar4mb0l @Lisaros @netto @Relkin @Szpurka @DaKnight @Balrog94 @juma777 @stwardnienie_rozsiane @sudokor @Uaimmiau @AutomatycznyCzarodziej @Mnichuy @DumanMistrz @Isanell @Ama-gi @Banito @Akumulat @ridcully @henieknw @szaraskarpeta @Stah-Schek @Kombajn_Zniwny @Pan_Myszon @xjot @masz_fajne_donice @Ten_pod_spodem @arturb1922 @JanKremovski @
  • Odpowiedz
Octavianus Flavius Matho - niezależny

Ta mistyfikacja niestety przyspieszyła za bardzo i tak już nieuniknioną wojnę. Musimy oczyścić swój półwysep z ateńskich wojsk. Wnoszę o zaatakowanie Brentezjonu i Krotonu. Gdy się nam to uda, ruszyć częścią wojsk (5 000 żołnierzy) na Sycylię i wspomóc wojska Kartaginy.

Jeśli szybko nie otrzymamy odpowiedzi od sojuszników Aten, uznać ich za wrogów i zmieść ich z powierzchni w rajdzie na Ateny.

Dodatkowo nasza flota, z powodu
  • Odpowiedz
Pomponiusz Nettyniusz - Abolicjoniści
Nawet jeżeli nie otrzymaliśmy jeszcze odpowiedzi od Dydony, musimy traktować ten traktat jak zawarty. Armia rzymska przy osłonie floty kartagińskiej, powinna zostać przetransportowana na Sycylię, żeby wspomóc Kartaginę w podboju wyspy.
  • Odpowiedz
Quintis Lusius Segestes - Popularzy
Jako rzecznik przewiduję dwa plany działania: [Plusy ze strony popularów pod danym wnioskiem i ich większa ilość będzie naszym stanowiskiem}
1)Uderzenie wraz z armią kartaginy na Sycylie oraz nasza armia uderza na południe półwyspu
  • Odpowiedz
2)Wysyłamy pod osłoną nocy 10-15 tysięcy żołnierzy uzbrojonych w najemnicze bronie i pancerze do Cargalis w celu wsparcia obrońców(w komunikacie było wspomniane o dużej liczbie najemnych wojsk w Cargalis) oraz resztą sił uderzamy na południe i Sycylię
  • Odpowiedz
Lucius Licinius Lisaros - Optymaci

Nie rozumiem ostatnich poczynać Senatu. Wszystko wskazuje na to, że wypuścimy Remusa Młodszego Augustulusa, który próbował korumpować Senatorów, zgromadził olbrzymią fortunę w niewyjaśniony sposób i chciał wywołać u nas olbrzymią inflację dodrukiem pieniądza. Ale już Trajan Augustuls, którego jedyną winą było to, że został oszukany, ma zostać stracony. Bogowie!

Przegłosowaliśmy gwałtowną rozbudowę armii. Ale skąd wziąć na nią środki? Ofertę naszej gildii Senat odrzucił. Pomysł z konfiskatą
  • Odpowiedz
Fridericus Verginius Valerian - niezależny

Proponuję zachowanie statusu quo w sprawie wojny, dopóki nie dojdzie do jakiejś potyczki, starcia, mającego większy wpływ na wojnę. Czas jest naszym sprzymierzeńcem, dopóki Kartagina nie przyśle posła z decyzją o przyjęciu kontrpropozycji. Wielka szkoda, że przeszła, zanim konflikt się rozpoczął, mielibyśmy znacznie więcej do powiedzenia. Ale wracając do meritum - nie możemy pozwolić Grecji, a już szczególnie Kartaginie na wygraną. Jak dla mnie, niehonorowym, ale i
  • Odpowiedz