Wpis z mikrobloga

Test smartfona Xiaomi Mi MIX 2S - Nieco inny bezramkowiec

Jako, że na mirko panuje kult #xiaomilepsze to postanowiliśmy wziąć na warsztat kolejnego chińczyka. Tym razem padło na prawdziwego woła roboczego w ciekawym i bezramkowym opakowaniu, czyli Xiaomi Mi MIX 2S. Jak u nas wypadł? Świetnie! Rewelacyjnie spisywał się we wszystkich postawionych przed nim zadaniach, a co więcej można śmiało wreszcie powiedzieć, że mamy do czynienia z dobrym aparatem (co potrafiło być spora bolączką Xiaomi w przeszłości). Zresztą ocena mówi sama za siebie, bowiem rzadko trafia się sprzęt z aż trzema odznaczeniami!

---

W naszej ocenie nie ma ważniejszej rzeczy w przypadku smartfona niż niezawodność oraz komfort obsługi, a na tych dwóch polach nie można o flagowcu Xiaomi powiedzieć złego słowa. Mamy tutaj wszystko, co w dobrym smartfonie znaleźć się powinno - bardzo wydajne podzespoły, duży wyświetlacz o świetnych parametrach, wysoką jakość wykonania, niezawodny skaner linii papilarnych oraz aparat dorównujący najlepszym w swojej klasie. Nawet MIUI, z którym część osób potrafi mieć trudną relację, w swoich nowych wersjach okazuje się być coraz mniej problematyczne, a zamiast tego kusi olbrzymią funkcjonalnością. Niestety nadal jest to nakładka bardzo nietypowa, mająca ciągle kilka irytujących rozwiązań i nie każdemu przypadnie do gustu. Czy można by było w Mi MIX 2S coś poprawić? Tak, jest kilka rzeczy. Przede wszystkim nie obrazilibyśmy się, gdyby telefon miał na pokładzie gniazdo jack i slot na karty microSD. Mile widziane byłoby również USB 3.1 oraz nieco lepiej działający moduł nawigacyjny. Na całe szczęście są to pewne kompromisy, które urządzenia w żaden sposób nie przekreślają. Ba, używając telefonu można w ogóle ich nie odczuć, choć oczywiście warto mieć je na uwadze podejmując decyzję o zakupie.

Oczywiście jak to zwykle w przypadku Xiaomi bywa, jednym z głównych atutów przemawiających za zakupem urządzenia jest jego atrakcyjna cena. Mi MIX 2S w polskich sklepach spokojnie można dostać już za 2200 zł. W tej kwocie otrzymujemy smartfona, który niemal w ogóle nie ustępuje flagowcom innych producentów kosztującym nieraz ponad 3000 zł, takim jak chociażby Samsung Galaxy S9+, LG G7 ThinQ czy iPhone 8 Plus i X. Oczywiście z kilkoma kompromisami w przypadku bohatera dzisiejszego testu trzeba się liczyć, ale nie zmienia to faktu, że na tle bardziej renomowanych rywali jego stosunek jakości do ceny jest niemalże nie do pobicia. Właściwie jedyne dwa smartfony, które mogą tutaj nawiązać z Mi MIX 2S realną rywalizację, to ASUS Zenfone 5Z, którego kupimy za 2099 zł, oraz OnePlus 6, który w polskich sklepach jest do dostania za 2650 zł, a w razie importu bezpośrednio od producenta za ok. 2300 zł. Jeden i drugi bez wątpienia wart jest rozważenia obok bohatera dzisiejszego artykułu, jednak nie zmienia to faktu, że nowy bezramkowiec chińskiego producenta w swojej obecnej cenie to rewelacyjna oferta, obok której trudno przejść obojętnie. Mając wszystko powyższe na uwadze nie zostaje nam nic innego, jak tylko wręczyć mu wyróżnienia Polecamy, Opłacalność oraz Wydajność.

Wszystkie nasze wykresy wydajności, czasu pracy na baterii oraz zdjęcia dzienne i nocne znajdziecie tutaj:
https://www.purepc.pl/urzadzenia_mobilne/test_smartfona_xiaomi_mi_mix_2s_nieco_inny_bezramkowiec

#purepc #telefony #xiaomi #technologia #android
Pobierz
źródło: comment_ilzzhwHtg4jPU7EMDvvadpbMq6XBYTJ6.jpg
  • 3