Wpis z mikrobloga

mojej kuzynce właśnie zabrali prawko na 3 miesiące, jechała 80 na ograniczeniu do 40, teraz jest wielce oburzona, bo jakiś ziomek przed nią jechał więcej a to ją zatrzymali, dodatkowo nie miała dokumentów oraz zapiętych pasów, ale ona nawet nie widzi w tym swojej winy i właśnie skończyła się żalić jacy do wszyscy wokół źli, no ja #!$%@? xD #patologiazewsi #patologiazmiasta #prawojazdy #logikarozowychpaskow #gownowpis
  • 16
@koko5owy: Policja ma prawo zatrzymać prawo jazdy jeszcze z pięćdziesięciu różnych powodów. Nikt nie napisał, że prawko zostało zatrzymane za prędkość.
@koko5owy: Ja stawiam, że po prostu policjanci powołali się na Art. 86 KW.

Art. 86. § 1. Kto, nie zachowując należytej ostrożności, powoduje zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym,podlega karze grzywny.

[...]

§ 3. W razie popełnienia wykroczenia określonego w § 1 przez osobę prowadzącą pojazd można orzec zakaz prowadzenia pojazdów.
należytej ostrożności


@shela: podeżewam, że nawet niezawisły sąd i trybunał prostytucyjny miałby problem, żeby rozwijać moje obawy co oznacza tak naprawdę "należytej ostrożności" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@piastun: Bo po to jest to tak napisane, żeby można było to interpretować dowolnie ;) A jak się nie uda tego obronić przed sądem? Trudno, blankiecik się odda.