Wpis z mikrobloga

@albert-penrose: ja bym to jednak zgniótł (chociaż nigdy nie robiłem z porzeczki ¯\_(ツ)_/¯)
a i zadam 2 głupie pytania bo nie widzę.
1 masz tam rurkę fermentacyjną?
2 szczelnie to zamknąłeś ?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@albert-penrose: ja cukier mieszałem z przegotowaną wodą. Sok z porzeczki wycisnąłem tak że wstępnie odrzuciłem "skórki". Sok wymieszałem z wodą z cukrem. Bardzo szybko ruszyło. Oczywiście dodawałem drożdze i pożywkę. Wyszło bardzo słodkie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kitav: Porzeczka jest delikatna, problemów mieć nie powinien. Po prostu troche dłużej bedzie pracować. Ale ja amatorem jestem i tak tylko wnioskuje:d
  • Odpowiedz
@albert-penrose: jeśli szczelnie zamknięte a nie masz rurki to #!$%@? jak najszybciej bo po dłuższym czasie w najgorszym wypadku ciśnienie może rozerwać ci dymion.
jeśli nie szczelne to może ci się zepsuć :/
  • Odpowiedz
@Ashby: ja mam taką świetną specjalistyczną książeczkę która mi mówi ile roztworu cukrowego na jaki owoc ( ͡° ͜ʖ ͡°)
ogólnie są 2 szkoły, można zrobić miazgę ( zmiażdżone owoce) a później po fermentacji trzeba odcedzić albo sam sok do fermentacji, nwm czy to coś zmienia, ale wiem że tak się robi. drożdży można nie dodawać bo wszystkie owoce mają własne.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kitav: Mi co prawda czysty sok nie wyszedł bo było w nim dużo nasionek ale według mnie to bardzo ułatwia odcedzanie wina no i łatwiej uzyskać jego klarowność. Drożdże i pożywke dodałem z tego względu by wszystko w miare równo ruszyło i żeby nie trwało to jakoś długo, nie były tego jakieś duże ilości bo o drożdżach w owocach wiem. Troche receptur i for internetowych przewertowałem, koniec końców większość zrobiłem "na
  • Odpowiedz