Wpis z mikrobloga

Witam Mireczków! =)
Mam ostatnio przemyślenia o tym aby wraz z dziewczyną za rok, po maturze wyjechać za granicę np: do Holandii na taśmę, aby przez okres trzech miesięcy coś sobie dorobić na studia, co sądzicie o takim pomyślę... Czy jest on możliwy aby złapać za granicą robotę na okres od czerwca do października? I ile przy takim dosyć podstawowym standardzie życia, przy wspólnym jedzeniu i mieszkaniu można byłoby zaoszczędzić? Oczywiście chodzi mi o dochód +-. Pozdrawiam! =)

#emigracja #pracazagranica #praca #holandia #pieniadze #studia
  • 5
@MrPickles: Właśnie troche nie za bardzo wiem jak tego szukać, nie orientuje się też jak to wygląda z podatkami w Holandii... Najchętniej to chcialbym zeby jakaś agencja to za mnie zrobiła a ja pojechał po prostu pracować... Myślałem o odłożeniu jakiś 8-10 tysięcy złotych. Ale czy jest to w ogóle możliwe dla osoby, która na ten moment nie orientuje się zbytnio
@Yakooo: Podatki podatkami, nie należą do niskich. Zarobki (minimalne) prezentują się tak jak na poniższym zdjęciu.

Do Holandii na początek jedzie się raczej tylko przez agencję - firmy nawet Holendrów zatrudniają na początku przez biura pracy ( ͡° ͜ʖ ͡°)-

Za zakwaterowanie i ubezpieczenie licz średnio 90-100€ tygodniowo.
Serio, jeżeli będziesz pracować bez wiekówki to wyjdziesz na tym bardzo fajnie. Jeżeli jednak
źródło: comment_HOHiC2kZ8f9YU0EGHNRF9byKqVMqNGOM.jpg