Wpis z mikrobloga

  • 13
@lsxol123 Z taką polityką wróżę bankructwo tej parafii, nawet za darmo nie będą chcieli tam ślubów brać, bo kościół będzie zaniedbany, tynk ze ścian będzie odpadał, na suficie grzyb, bo dach nieremontowany będzie przeciekał, będzie zimno i jedynym światłem będą świece. Bo z samej niedzielnej tacy proboszcz nie będzie miał na ogrzewanie kościoła, prąd i remonty. Wykopki za pewne nie wiedzo, ale wpłaty za śluby, chrzty i pogrzeby to główny przychód dla
  • Odpowiedz
Ja nie mówię, że to realne, tylko pokazuję w przerysowany sposób twój tok myślenia, byle by #!$%@?ć drugiemu bo ja mam gorzej.

@wioslarz-umyslow: No wlasnie „Ja nie mówię, że to realne”, sam to potwierdziles. W takim razie czemu mamy sie domagac czegos na co nie ma szans? Łatwiej osiagnac rownosc wobec prawa tym, żeby ksieza tez placili podatki, niz tym zeby nikt nie placil jak oni obecnie. To nie jest „byle
  • Odpowiedz
Cóż za pokrętna logika. Zamiast zdjąć podatki ze wszystkich to #!$%@?ć tym co jeszcze nie mają.


@wioslarz-umyslow: poważnie? Wyobrażasz sobie istnienie państwa (bez wystarczającej ilości surowców na eksport), ktore nie ma podatków?
A jeśli podatki jednak są koniecznością, to niech je płacą wszyscy. Amen.
  • Odpowiedz
@BaZyL4: to akurat prawda, takie haracze placa dalej ze dla nich gowno zostaje
ludzie sobie nie zdaja sprawy ze religie to franczyzy takie jak mcdonald. kazdy sobie moze postawic kosciol byle tylko starczylo mu na oplaty.

gdyby watykan przez kurie nie wyciagal pieniedzy z kosciolow to z tacy by starczylo na wszystko a tak to proboszcz tak jak policjant ma narzucone ile ma wyslac dalej/ile mandatow wypisac a jeszcze dla niego
  • Odpowiedz
@lsxol123: Tylko, że wszelkie posługi kapłańskie w każdym kościele są darmowe. Niektórzy księża je wyceniają, bo są gburami. Ale to jest ich decyzja, nie KK. Poza tym często te opłaty to opłaty np. za organistę, kwiaty w kościele na ślubie, posługę grabaża czy cokolwiek innego co ksiądz załatwia na daną okoliczność. Ale generalnie nigdy nie widziałem w żadnym kościele cennika, zawsze jest "co łaska" i nawet za darmo mają obowiązek udzielić
  • Odpowiedz