Wpis z mikrobloga

Wolę brzydotę, Jest bliżej krwiobiegu /.../ napisał Grochowiak w wierszu „Czyści”. To samo chyba można napisać o wszystkich którzy się zaciekawili moim wpisem o ratowaniu domku. https://www.wykop.pl/wpis/33195945/wiem-ze-nikt-nie-lubi-trailerow-wpisow-ale-autenty/ Brzydkich i obleśnych rzeczy w nim nie brakuje, a będzie jeszcze lepiej (albo gorzej).

Troszkę info. Domek jest w dobrej lokalizacji więc działka i generalnie jakieś zabudowania są sporo warte (na oko 400k). Całość leży około 30 km od Warszawy i jest do niej bardzo dobry dojazd (pociąg podmiejski - 20 minut do centrum). Obok domku jest budynek gospodarczy z łazienką, pralnią i kuchnią w lepszym stanie niż dom główny.

Generalnie przyczyną takiej wilgoci było nadmierne grzanie w domku. Lokatorzy chyba nie potrafili ustawić boilera na gaz i mieli po 30 stopni zawsze, przy czym nigdy nie otwierali okien ( _). W domu było bardzo dużo roślin (bardzooo, po 10 w pomieszczeniu) więc para i wilgoś osiadała na ścianach szczególnie w górnych rogach. Generalnie próbowałem to myć, ale sporo osób radzi zdzierać tynk, więc zacząłem to robić.

Poniżej troszkę zdjęć i szczegółów. Wołam wszystkich którzy plusowali poprzedni wpis za co bardzo przepraszam. Wszystko będę wrzucał na tag #gruparatowaniadomu więc można czarnolistować. Na tym tagu będę opisywać co mnie zadziwiło w domu, jak przebiegają pracę nad uzdatnianiem go do mieszkania i czasami pokręcimy bekę z patostremerów którzy tam wcześniej mieszkali.

#remontujzwykopem #remont #dom #originalcontent #jakisvlog i ktoś sugerował #gruparatowaniapoziomu
voroshmitov - Wolę brzydotę, Jest bliżej krwiobiegu /.../ napisał Grochowiak w wiersz...

źródło: comment_fpjemDJtAu140Fh4pkDmEgpjs6AZmBaB.jpg

Pobierz
  • 44
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@voroshmitov ale fajny manometr, nie do końca widzę na tym zdjęciu - on jest po prostu W barach (albo w innych normalnych jednostkach)? Kiedyś widziałem też produkcji radzieckiej, ale w ogóle z jakimiś jednostkami co nie było wiadomo o co chodzi
  • Odpowiedz
@voroshmitov: Nie wiem, czy ktoś to Tobie już pisał, ale: mały protip: zamiast tracić miliony monet na środki na grzyba, wystarczy użyć wybielacza: chlor załatwi sprawę (potem tydzień/dwa wietrzenia i masz spokój na lata).
  • Odpowiedz