Wpis z mikrobloga

Są jakieś rankingi materacy, jakieś "fora" o materacach?
Tak sobie łażę po stronach, ale jakieś dziwne te strony na które trafiam, pierwsze miejsca tanich stosunkowo materacy, chociaż póki co znajduję firmy które często figurują.

Może ktoś to już przerabiał i doradzi
#dom #materac #lozko #spanie #sen #meble
  • 29
  • Odpowiedz
@tomaszwanna: no ale 3 minuty leżenia... nie wiem, czy pozwala poczuć, jak się człowiek będzie czuł po 7 godzinach.

@Luks_x: a rozważasz jakie? Sprężynowe, lateksowe, te z pamięcią czy jeszcze coś? Też jestem na etapie kupna. Z niedrogich ludzie często polecają Hovag z Ikea. A na Mirko wiele osób poleca @BenetSleep #benetsleep . A ja dalej nie wiem, co wybrać. Daj znać, jak podejmiesz decyzję
  • Odpowiedz
@radekrad: Najczęściej przewija się janpol i hilding, dopiero od 2-3h przeglądam i mętlik w głowie.
Typ mnie nie interesuje narazie. Ma być do wagi dopasowany i 220cm długości, bo mam 191.
  • Odpowiedz
@Luks_x: ja mam 194 cm... i się zastanawiałem nad 220. Ale... ale mam trochę mało miejsca w sypialni, no i materace 220 kosztują +50% ceny w stosunku do 200, więc raczej zostanę przy 200. Chyba rzadko się leży całkowicie wyprostowanym? Dotąd miałem 180 i jakoś dawałem radę.

A ten Benet? Tańsze niż Hildingi a wiele osób polecało (bo miało pieniądze za referale?) a nie widziałem krytycznych uwag. Daj znać, jak podejmiesz
  • Odpowiedz
@radekrad: No niekoniecznie 220 tyle droższy. Jak widzę to Janpol nie każe sobie dopłacić i niektóre firmy też.
Śpię obecnie na 200cm. Położę poduszkę i nogi mam za łóżkiem. Zawsze tak miałem. Poduszka odsuwa głowę od zagłówka o 10-20cm na pewno, jak nie przy usypianiu, to później. 20cm warto znaleźć miejsca moim zdaniem.
Dodatkowo czytałem zalecenie o przedłużeniu łóźka o 20cm od wzrostu. Jak materace są strefowe to myślę, że tym
  • Odpowiedz
@Luks_x: troszkę ciężko mi uwierzyć w magię materacy strefowych. Bo sam przyznajesz, że w nocy się przesuwasz... więc strefy... by nie miały sensu, skoro po przesunięciu czy delikatnym obróceniu się, wszystko się zmienia. Sypialnie mam szeroką na 275, więc materac 220 + narzut łóżka spowoduje, że przejście będzie... 30 cm, więc trochę wąskie. Do tego dochodzi szukanie łóżka, szukanie materacu. Muszę się jeszcze zastanowić. A rzeczywiście śpisz "na wznak"? Ja zwykle
  • Odpowiedz
@radekrad: Śpię różnie, uspypiam na wznak, ale często budzę się na boku.
Co do stref. Nie wiem jak to faktycznie wygląda, ale jeśli strefy są odpowiednie to może ciało się w nich układa i suwasz się tylko na boki, a nie góra dół.
Trudno mi powiedzić skoro masz 275, bo mam prawie 4m długości, więc nie będzie problemu.
Jeśli te 20cm okaże się ważne to warto się poświęcić i tyle. W
  • Odpowiedz
@Luks_x: tak na oko, to dlaczego ciała miałoby się układać w strefach? W miejscach gdzie są cięższe części ciała powinien być twardszy, więc logika by wskazywała, że będzie się z tych miejsc spływać do części przeznaczonych na lżejsze części ciała? I czy w materacu na 220 długim strefy są rozłożone tak, by dla wysokiej osoby było dobrze, a dla niskiej beznadziejnie? I jeśli się zaśnie pod kątem lub człowiek się przesunie
  • Odpowiedz
@radekrad:

tak na oko, to dlaczego ciała miałoby się układać w strefach?...


@radekrad:

Problem z materacami jest chyba taki, że prawie wszyscy kupujący są zachwyceni,...


Nie wiem, może masz rację. Jednak wybiorę "książkowo" i najwyżej zwrócę.

@radekrad: > Rozumiem, że większość osób poleca lateksowe? Takie ze sprężynami w kieszeniach nie są polecane?

@radekrad: Większość wszelkiej maści poradników takie materace poleca. Jedynie co nie wiem jak się sprawdzi to
  • Odpowiedz
@Luks_x: a kiedy będziesz zamawiać? Wcześniej łóżko? Daj znać, jak wrażenia. Wstępnie sobie zakładałem budżet koło 1500 ale mogę go mocno rozciągnąć. Demeter by mi wyszedł poniżej 2k przy 140x200, więc też byłby ok.

A tego wykopowego Beneta nie sprawdzałeś, bo 220 nie mają?
  • Odpowiedz
@radekrad: Nie sprawdzałem bo w sumie wykop mnie zraził. Mało opinii, a po aferze z solgazem mi się odechciało. :) Też kiedyś myśałem o zakupie tej płyty i wykop promował, a potem nagle kupa negatywych opinii, w necie też nie zaciekawie i się rozmyśliłem. Nie chce mi się wyłuskiwać opinii.
Janpol wygląda na sprawdzoną firmę i jak pisałem żadnych uwag mimo wielu opinii na różnych portalach nie znalazłem.
Łóżka nie mam,
  • Odpowiedz
@Luks_x: no właśnie widziałem, że większość materacy ma niewiele opinii i są one zwykle pozytywne (bo wszyscy zachwyceni po zmianie). A przy takiej niewielkiej liczbie opinii jest duże prawdopodobieństwo, że część może być samodzielnie pisana. Ja się jeszcze będę zastanawiał - mam na to jakieś dwa tygodnie. Daj znać, jak już coś kupisz :)
  • Odpowiedz
@radekrad: Mam sporo na głowie, więc proszę Cię byś Ty się do mnie odezwał przed planowanym zakupem, ale uprzedzam, że za wiele Ci jeszcze nie powiem, bo to do nowego domu, a ja mieszkam jeszcze w starym. Pewnie się prześpimy tam na test, ale prawdopodobnie tylko z raz, bo tam jest jeszcze wykończeniówka.
  • Odpowiedz
@Luks_x: ok, to się odezwę. A jeszcze jedno pytanie: poza Janpolem co jeszcze rozważałeś? Wspominałeś Hilding? Jaki model z ich firmy? Ale zrezygnowałeś z powodu dopłaty za 220? Ikeę odrzucasz bo brak 220?
  • Odpowiedz
@Luks_x: kurczę, waham się teraz nad tą długością. 220 cm to mimo wszystko nie jest przesada? 20 cm dłuższe a są problemy z doborem materaca, łóżka... a w przyszłości gdzie planujesz dokupić łóżko do materaca?
  • Odpowiedz
@radekrad: Hildinga nie pamiętam teraz modelu. Wiadomo, będą problemy z łóżkiem, ale coś się kupi. Narazie to pieśń przyszłości.
Ikei nie rozważałem, szukałem czegoś o dobrych opiniach.
  • Odpowiedz
@Luks_x: nie rozumiem hejtu na Ikeę - mają dobre opinie. Ale mają tylko dziecięce łóżka - takich na 220 cm brakuję :) Rozważałem zamówienie mebli jutro - rzutem na taśmę przed tygodniowym urlopem. Ale chyba... chyba jednak nie będę zamawiał a tydzień urlopu przeznaczę nad przemyśleniem, czy 220 cm ma sens. Sypialnie mam 275 cm szerokości, więc jeśli dam łóżko 220 cm na materac + z 10 cm na boki, to
  • Odpowiedz