Wpis z mikrobloga

#emigracja #pracazagranica #emigrujzwykopem #holandia

Pomocne duszyczki!
Czy jest szansa w ogóle na znalezienie pracy w holandii w wieku 19 lat aby zarobić przynajmniej
z 210 euro już na czysto (po odliczeniu czynszu, ubezpiecznia, jedzenia itd) czy dać sobie spokój?

Mega potrzebuję kasy, a byłem już w 2 agencjach i w każdej powiedziano mi że jest wiekówka i rzadko się zdarza że jej nie ma, mimo iż na ich stronach było inaczej.. Po obliczeniu wszystkiego czyli:
- stawka ok 9/10 euro minus 45% (wiekowka) to jest ok 6,5 euro na godzine.
Przyjmując że pracuje się 8h no to liczymy ok 50 euro. Tygodniowo wychodzi 250 euro. Mieszkanie ok 90, ubezpieczenie 20, dojazd 15, jedzenie? Zostaje ledwo 110 euro na tydzień, czyli na miesiąc 440 euro. Dobrze licze? Chyba jeszcze podatek. Przecież to gówno pieniądze. Najniższa w polsce..
Jest szansa znaleźć coś bez stawki wiekowej? Po angielsku się dogadam, na rozmowie potwierdzali mi b1/b2 (ani nie slaby, ani nie perfekcyjny).

Mam mieszkanie i przejazd.
Był ktoś w podobnej sytuacji? W jaką agencję najlepiej uderzać?
Duża patola na mieszkaniach? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 11
@turbol Ja siedzę na cebulkach za 10,10 euro bez wiekówki, a mam 19 lat. Za 24h na czysto dostałem 140 euro, czyli za pełny tydzień będzie pewnie z 250. Ogólnie robota nudna więc słucham audiobooków xd