Wpis z mikrobloga

Kolejny trening, który pokazuje że progres nie chce się kończyć a wręcz "rozpędza się" :D

CG incline bench - 175KG! (poprzedni PR-a 165kg x 1)
JM press - 130kg x 7! (poprzednio było 120kg x 6) - I ten wynik jara mnie bardziej niż powyższy, w ostatnich kilku powtórzeniach myślałem że łokcie nie dadzą rady i eksplodują.

Reszta asyst:
DB incline bench - 52,5kg 3x10 (muscle focus, tutaj ciekawa sprawa, właściwie warta osobnego wpisu - wyciskanie sztangielek można robić w dwojaki sposób - budując mięśnie albo budując bój (wyciskanie na płaskiej sztangą))
DB row strict - 62,5kg 4x8 (Przez Strict rozumiem, ręką+noga na ławce, tułów kąt 90 stopni, brak pomocy/zarzucania ciałem)
Lat pulldown wide grip - 5x10
Low pulley biceps curl hex bar - 3x12
Triceps band pushdown- 3x50

Także od kilku tygodni zacząłem testować rotowanie KAŻDEGO ćwiczenie, to znaczy każdy trening wygląda inaczej i na każdym treningu robię kompletnie inne ćwiczenia niż na poprzednim (jak rasowy kulturysta ( ͡ ͜ʖ ͡)). I działa to na mnie świetnie, możliwości autoregulacji są jeszcze większe a ja czuję się świeższy.

Ogólnie byłem dzisiaj zmęczony robieniem drobnego remontu w garażu, ale tuż przed treningiem doszła do mnie nowa robiona na zamówienie ławeczka na którą czekałem 2 tygodnie, rzekomo miała być profesjonalna okazała się ogromnym bublem, na którym bałbym się ćwiczyć. Zdenerwowałem się nieziemsko więc możliwe że dzięki temu poszły takie PR-y.

#strongaf #silownia #mirkokoksy #mikrokoksy
  • 14
  • Odpowiedz
I czemu akurat wybrałeś triceps z gumą na 50 powtórzeń? :D


@Pietrek9: Właściwie 1-2x tygodniowo robię 100-300powtórzeń z gumą na triceps, celem tutaj jest zdrowie łokci (prehab) Między innymi dlatego nigdy nie bolał mnie żaden łokieć.

Rozwinąłbyś chociaż trochę co miałeś na myśli przy DB incline
  • Odpowiedz
@IntruderXXL: O proszę. Byłem przekonany,że jak używam hantli w budowie boju to nie ma takiego znaczenia. Wezmę to pod uwagę, dzięki :D

a co do tego prehabu to myślisz,że wystarczy mi obecna guma która w pełnym naciągnięciu powinna mieć 29.5 kg? według informacji od producenta :D
czy może użyć czerwonej która ma przy maks naciągnięciu 15,9kg ?
  • Odpowiedz
@CthulhuFanatic: @Pietrek9: Najpierw pozwole sobie wkleić to co już komuś pisałem o westside:

Wiesz plan działa, i to działa zajebiście. Ale osobiście nikomu go nie polecam, właśnie ze względu na wiedzę którą trzeba mieć ale także pewien "obiektywizm treningowy" robienie tego co trzeba a nie tego co się lubi. Nie wiem jakie masz cele treningowe, ale westside nie nie jest typowym planem na 8-10tyg (trzeba dać mu duuużoooo czasu, wiele miesięcy/lat)

Teraz dodałbym do tego że nawet mając wiedzę i będąc obiektywnym, ten plan i tak dla większości osób nie będzie się nadawał.On wymaga specyficznego charakteru, podejścia.
Większość osób nie jest w stanie wytrzymać 2x tydzień treningów max effort, nie mówię tutaj tylko o aspekcie fizycznym ale także o aspekcie mentalnym. Ten plan nie będzie działać jak nie będziemy dawać z siebie
  • Odpowiedz