Wpis z mikrobloga

  • 120
System ITS czy jak to tam się nazywa we #wroclaw jest zajebisty. Sznur aut czeka do skrętu w lewo, system puszcza tramwaj i zamiast wznowić cykl, to zaczyna go od początku, więc kolejka do skrętu się zwiększa i blokuje już pas do jazdy prosto. Korek robi się coraz większy. No genialne.

#samochody #polskiedrogi
  • 31
  • Odpowiedz
@3nriqu3: Dla uściślenia: nie puszcza od początku całego cyklu, tylko tramwaj wywłaszcza pierwszeństwo dla siebie. W ten sposób jak szybko przejedzie przez skrzyżowanie to czasem zielone zapala się na 2-3 sekundy xD
Też tego nienawidzę.
Ciekawe, czy podatki wszelkie na drogi idą też na budowę torowisk?
  • Odpowiedz
@pralek: zgoda, ale w większości przypadków tak. Szczególnie pracownicy robiący na etat w tym samym miejscu i w tych samych godzinach codziennie mogliby się przesiąść na zbiorkom. skoro taki dym się zrobił w mieście z uwagi na liczne remonty
  • Odpowiedz
via Android
  • 6
@stan-tookie-1 a jechałeś ostatnio zbiorkomem po Wrocławiu? Gdyby dojazd do pracy nie zabierał mi ponad godziny, w pojazdach z klimatyzacją działałaby klimatyzacja, to uwierz, że chętnie jeździłbym komunikacją.
  • Odpowiedz
@3nriqu3: preferuje rower, ale tramwajem jechałem jakoś 3 tygodnie temu. elegancki niskopodłogowy skład z klimatyzacją. Tylko też dobierałem miejsce zamieszkania pod to żeby było dobre połączenie tramwajowe z centrum także mam z górki pod tym względem
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@raphau np. na skrzyżowaniach Bardzka/Świeradowska system zaczyna cykl od nowa gdy puści autobus od strony Jagodna. To samo dzisiaj na krzyżówce Kwidzyńskiej/Brucknera.
  • Odpowiedz
@3nriqu3: ale zasada zostaje ta sama, jeżeli masz wybór tramwaj/samochód to wybiersz środek w którym spędzisz mniej czasu - jeżeli to jest głównym kryterium, bo niektórzy wolą stać nie wiadomo ile ale w wygodniejszym samochodzie
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@stan-tookie-1 niestety ale w moim przypadku jazda komunikacją jest nieopłacalna. I tak teraz czekam tylko na zmianę lokum i wsiadam na rower. Zdrowiej, szybciej, taniej. Szkoda, że cały rok nie można jeździć.
  • Odpowiedz
@pralek: tu czyli gdzie? jeżeli tramwajem nie dojedziesz, autobusem masz dłuzej to wiadomo że bez sensu. zbiorowa komunikacja jest lepszym rozwiązaniem kiedy w danym przypadku jest lepszym rozwiązaniem :D nie chodzi o to zeby dla zasady siedzieć w autobusie godzinę dlużej
  • Odpowiedz
@stan-tookie-1: dokładnie w tym miejscu:

Szczególnie pracownicy robiący na etat w tym samym miejscu i w tych samych godzinach codziennie mogliby się przesiąść na zbiorkom


I już Ci napisałem dlaczego
  • Odpowiedz