Wpis z mikrobloga

@dziekuje:
To też moja sprawa, bo ile można pompować bańkę na rynku starych samochodów? To auto realnie jest warte z jakieś 10% tej kwoty (i pewnie za tyle też, o ile nie mniej, ten handlarzyna je kupił od pierwszego właściciela)

@Djkudlaty:
Ta cena nawet jak na warunki zachodnie jest przesadzona, bo za 30k euro to już można kupić stare 911 albo Ferrari, a nie jakiś kanciasty paździerz z najtandetniejszej ery
@putinex: A ty jesteś typowym januszem, który wypisuje teksty typu "panie, za tyle to nie pójdzie. Za tego samsunga s9+ dam panu hułałej xxx wsiadam w pasata i jestem za dwie godziny tylko jeszcze za benzynę pan oddajesz, bo ja z wioski jestem kawałek mam"

Cenę winduje popyt, jeśli jego nie ma to cena raczej nie wzrasta, prawda? Przecież w tym siedzisz, a takich rzeczy nie wiesz?
@manyec:
Bez kitu, te auta chodzą w Stanach po 2-3 tysiące dolarów, zatem tak jak mówię - realna cena to maksymalnie 15 tysięcy (zakładając że przez te 25 lat bycia w Polsce nie dostał z powodu braku części jakichś patentów by #cytrynigumiak).
https://www.autolist.com/chrysler-fifth+avenue#make=Chrysler&model=Fifth+Avenue&buyer_intelligence=true&sort_new_cars_last=true&page=1&radius=any&location=Studzienice%2C+SL&latitude=50.0184&longitude=18.9828
zarobienia

@Pan_Pinionszek:
Implikowanie że te auta wystawiane za setki tysięcy złotych przez handlarzy klazygami się w ogóle sprzedają, a nie wrastają na jakimś parkingu komisu (ew. podejrzewam że większość tego typu ofert służy do tego aby wyłudzić VAT).

@manyec:
Jak ktoś koniecznie chce ten model to w dzisiejszych czasach żaden problem sprowadzić kontenerem, nie trzeba nawet jechać po to auto. Nawet wynajmując firmę od sprowadzania aut wyjdzie to zdecydowanie taniej
@oficer-prowadzacy: Złomnik to fajnie kiedyś podsumował, że fani klasyków są przez handlarzy traktowani jak idioci, bo kupują stare auto, zamiast nowego. Więc jak ktoś jest idiotą to znaczy, że kupi każde gówno za najwyższe pieniądze.

Nie miałbym przeciwko temu nic, ale niestety przez takich handlarzy sporo fajnych aut gnije miesiącami albo latami zamiast doczekać się należytej opieki ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@putinex: XD, to nie geniusz. Nie ja to wymyśliłem...
Jeżeli ktoś chce kupić używkę w cenie nówki, to w czym problem? Tanie oferty są podejrzane i nawet jak chcesz coś szybko sprzedać to może Ci się to nie udać... Zazwyczaj mam gdzieś czy dany przedmiot mi się sprzeda czy nie i sobie czekam na "frajera"... Mój przedmiot, mój czas, moja cena, "kto ma złoto ten rządzi"... God, podstawy ekonomi strasznie ciężki
@xionze: Skoro znają ceny to nie zapłacą więcej niż jest to według nich warte. Handlarz albo się ugnie, bo nie będzie chętnych albo sobie go będzie trzymał w garażu i pozwalał mu marnieć.