Wpis z mikrobloga

#iiwojnaswiatowawkolorze

Kiedy rozpoczęła się operacja Barbarossa, świat wstrzymał oddech z podziwu.

I tak kończył się dzień 22 czerwca 1941 roku. Pełen niespodziewanych zdarzeń, dumy, radości, nadziei, złudzeń, szoku, strachu i niepewności.

Jedno było tylko pewne.

Sowieci, okupując przez nieco ponad 1,5 roku wschodnie ziemie RP swymi zbrodniami przewyższali nawet hitlerowskich ludobójców. Wymordowali ponad 100 tysięcy Polaków, a dziesięć razy tyle wywieźli na Syberię i do Kazachstanu. Niewolili, dręczyli i mordowali tysiące obywateli innych narodowości: okupowanych przez nich Litwinów, Łotyszy, Finów, Rumunów, Estończyków, Białorusinów, Ukraińców. Można śmiało przypuszczać, że gdyby zrealizowali swój plan ataku na Niemcy latem 1941 roku, to unicestwiliby do końca ludność na Kresach, a potem realizowaliby swoje ludobójcze praktyki w reszcie Polski. Polski całkowicie zniszczonej przez działania wojenne, bo tutaj planowano unicestwić Wehrmacht i ruszać na zachód.

W momencie, kiedy w granice ZSRR, na okupowane przez czerwonych łobuzów ziemie, wdarły się pancerne zagony Wehrmachtu, zbiry z NKWD wymordowały momentalnie 30 tysięcy ludzi. Wrzucali granaty do cel, podpalali budynki, rozbijali głowy młotami, wrzucali do kopalni.

Nic dziwnego, że narody udręczone przez sowiecki ''ład'' witały Niemców jak wyzwolicieli.

Operacja Barbarossa de facto powstrzymała sowieckie ludobójstwo. Kiedy Sowieci wkroczyli znowu na te tereny w 1944 roku, nie mogli swojej zbrodniczej polityki już realizować. O godzinie 3:15 22 czerwca 1941 roku Stalin przegrał nie wojnę, ale całą ideę komunizmu - ideę, mówiącą o eksporcie rewolucji na zachód, gdzie sowiecki bojec miał chłodzić nogi w wodach Atlantyku.

Niemcy zachowywali się równie po bandycku, to też fakt. Przegrali i nie zrealizowali swoich obłąkanych, ludobójczych planów. Szkoda tylko, że wraz z nimi ucierpiały niewinne narody, znowu zagarnięte przez sowieckich okupantów.

Latem 1941 roku mieszkańcy okupowanych przez Sowietów ziem liczyli szczerze na powtórkę z 1914 roku i czekali na rychły rozpad bolszewickiego imperium.

Gdyby nie zbrodnicza, obłąkana polityka nazistów, cała Europa dolewałaby im benzyny do baków i dostarczała chleb, byleby tylko Wehrmacht przepędził czerwonych morderców. Albo i sama szłaby na Wschód.

Wspomniany kapitan Hans von Herwarth pisał: „Wielu sowieckich żołnierzy natychmiast po dostaniu się do niewoli wypytywało nas, czy nie mielibyśmy dla nich jakiejś pracy, zdradzali ochotę pomaszerowania dalej z nami. Większość z nich szczerze pragnęła podjąć z Niemcami dzieło zniszczenia znienawidzonego systemu, który skolektywizował ich gospodarstwa i pociągnął za sobą tak wielkie ofiary".

#unternehmenbarbarossa #barbarossa

Autor postu: [II wojna światowa w kolorze](https://www.facebook.com/II-wojna-światowa-w-kolorze-674008299310624/)

#iiwojnaswiatowa #gruparatowaniapoziomu #qualitycontent #historiajednejfotografii #zdjeciazwojny
Mleko_O - #iiwojnaswiatowawkolorze

Kiedy rozpoczęła się operacja Barbarossa, świat...

źródło: comment_LrHGGcVaQYSN42UgYEpqCs2g3DERPhCj.jpg

Pobierz
  • 116
  • Odpowiedz
A co Ci wyjaśnić?


@Mleko_O: Kilka rzeczy:

Jaki cały świat wstrzymujacy oddech z podziwu masz na myśli? Ten, który przyłączył ZSRR do sojuszu przeciw hitlerowskiemu wyzwolicielowi, czy jakiś inny? Dlaczego cytujesz Hitlera tak, jakby to były twoje opinie?

Jak ci w ogóle takie rzeczy przez klawiaturę przechodzą?
  • Odpowiedz
@typeson: dziękuję za poradę, podręczniki już dawno przeczytane i wnioski nasuwają się same. To ty nie możesz przyjąć faktu, że Sowieci mordowali również z powodów narodowościowych. Sprowadzanie tego do gospodarki centralnie planowanej i "wrogów ludu", świadczy o twoim zacietrzewieniu umysłowym. Poza tym, piszesz mi definicje, wręcz książkowe, które nic nie wnoszą do dyskusji. Skoro nadal twierdzisz, że komuniści chcieli tylko rewolucji, a mordowanie Polaków za to, że byli Polakami to
  • Odpowiedz
via Android
  • 2
@to_juz_przesada Nic mi nie musiało przejść przez klawiaturę bo nie jestem autorem tekstu ale jak widzę doczytanie do końca przerosło.
Niektórzy z podziwu, inni wręcz przeciwnie. Co nie zmienia faktu, że świat wstrzymał wtedy oddech czy Ci się to podoba czy nie. Z jakiego powodu autor miałby nie cytować Hitlera?
Coś jeszcze?
Największą ironią sojuszu przeciw Hitlerowi był ZSRR tuż obok Polski. Ramię w ramię nad Katyńskimi grobami...
  • Odpowiedz
@Catacombe: wystarczy usprawiedliwiać komunizm i odbierać mu ludobójczy (na tle etnicznym) charakter. Kolejny, który nie potrafi czytać ze zrozumieniem.
  • Odpowiedz
@to_juz_przesada:

podziw «zdumienie połączone z uznaniem, zachwytem»


Dwie największe armie świata, zbrojne ramiona zbrodniczych totalizmów, rzuciły się sobie do gardeł. Po pierwsze, świat nigdy przedtem i do dziś nie widział podobnego wysiłku zbrojnego. Po drugie, zachód, czy nawet polskie podziemie, było zachwycone tym, że dwaj okupanci się wzajemnie zabijają. Dziękuję za uwagę.
  • Odpowiedz
  • 4
Nwiem, tak czytam te komentarze wyżej. I cóż,

@Mleko_O szanuję.
Nie rozumiem nigdy ludzi, którzy mówią, że nie można podziwiać niemieckiej machiny wojennej. Trybiki grały, rozkrecona zresztą została z gówna gospodarczego, które zostało po I wojnie. Jak to nie jest wyczyn to ja nie wiem. Jak jakis zbrodniarz przebiegnie 100 metrów w pięć sekund też nie będziecie czuli jakiegoś podziwu?
Tak samo podziwiam Czerwonych za tworzenie umiejętne propagandy, i wyhodowanie Homo
  • Odpowiedz
  • 3
A, No i racja, ZSRR jest lepsze, bo Hitler chciał zabić wszystkich, co nie sa Niemcami, a Stalin wszystkich, co nie są komunistami(choć to też z wyjątkami). Roznica kolosalna, że ja #!$%@?.
  • Odpowiedz
@Mleko_O: Tak, uwalniali, jednocześnie zakładając obozy koncentracyjne, czyli przemysłowe mordowanie ludzi. Kolego, pogięło cie trochę za motzno, propagowanie faszyzmu nie jest dobrym pomysłem, nie przeginaj... To już nie fascynacja, tylko w twoim wypadku uwielbienie dla bydlaków mordujących całe narody. Nie usprawiedliwi ich to że walczyli z innymi bydlakami - dotarło?
  • Odpowiedz
@Szczykawa: Ja Cię nie mam na czarnej? O_o

@Puter:
a) Nikt nie neguje przemysłowego mordowania ludzi (i to przez faszystów jak i komunistów)
b) Nikt nie propaguje faszyzmu

Po cholerę ja Ci to próbuje tłumaczyć skoro i tak nie dotrze?
  • Odpowiedz
@Mleko_O: Plusowałem twoje wpisy, ale zaczynasz przeginać z fascynacją, przeczytaj swój post. Nie gloryfikuje się bydlaków, tylko dlatego, że walczyli z innymi bydlakami. Nie wszyscy Niemcy tacy byli ( rozumiem i szanuję) ale ty generalizujesz, a tak nie można.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Puter Eh
a) nie jestem autorem postu
b) czytałem post więcej niż raz
c) rozumiem, że "Niemcy zachowywali się ... po bandycku" czy to, że ich plany były "obłąkane" i "ludobójcze" jest formą przesady i gloryfikacji...
d) jak się podoba to plusuj, jak się nie podoba - nie plusuj, co mam Ci więcej powiedzieć?
e) nie mierz wszystkich swoją miarą - jednych bawią żarty z JP2 dla innych jest to niezrozumiałe
  • Odpowiedz