Wpis z mikrobloga

#pytanie #warszawa #ztm #prawo

Mircy jest sprawa. ZTM wysłał mi pismo ws. mandatu za przejazd bez ważnego dokumentu upoważniającego do zniżki. Generalnie nie cebuluję i bym to zapłacił ale... to było prawie 11 lat temu. Szczerze to nie jestem sobie w stanie nawet dokładnie przypomnieć o co chodziło. Wtedy jeszcze studiowałem więc pewnie jechałem bez legitymacji.
Wezwanie przysłali na adres pod którym nie mieszkam od 12 lat a od 6 nie jestem tam już zameldowany. Odebrał je mój ojciec bo akurat był w domu.
Czy to się aby już nie przedawniło? Można napisać do nich jakieś pismo w tej sprawie?
  • 18
@jurdziol_: Właśnie też coś czytałem o tym. Tyle, że do mnie w tym czasie nie przyszło żadne wezwanie przedsądowe. Nic. Zero. Nie kontaktowali się ze mną, a przynajmniej nic o tym nie wiem ani nie pamiętam. Cholera nie wiem, co było 5-6 lat temu, a co dopiero 11.
@Notabene: @farmaceut: z tego co wiem to samo się tak nie przedawnia, moja mama miała sytuację, ze myślała, że jest przedawnione a okazało się, że to trzeba samemu gdzieś zgłaszać przedawnienie i musiała normalnie zapłacić