Wpis z mikrobloga

Mirki, czas na pierwszy samochód. Po wielu godzinach poświęconych na selekcji razem z różową wybraliśmy trzy modele, które nas interesują: Audi A4, Opel Insignia i Volvo S60. Może jakiś Mirek albo Węgierka próbują sprzedać akurat jeden z tych modeli stąd mój wpis. Zawsze jak coś pójdzie nie tak będę miał na kim się wyżyć na forum ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Podstawowe parametry, które mnie interesują:
Rok produkcji 2011 i w górę, benzyna, automat, opel może być w kombi, niemiec płakał jak sprzedawał, najlepiej gdyby był używany raz na tydzień żeby dojechać do kościoła, budżet się zobaczy :)
Co interesują moją różową: ładny

#motoryzacja #niemiecplakaljaksprzedawal #gielda #mirekhandlarz #auto
  • 14
@krystekk2 Jak dostaniesz Audi to bierz Audi tylko egzemplarze z polskiego salonu z pewną historią to rzedkość, dlatego kupiłem Insignię, trochę gorsze wykonanie i nieco mniejszy komfort jazdy ale przynajmniej łatwo dostać egzemplarz od pierwszego właściciela i z pełną historią serwisową. Kupując sprowadzony albo od handlarza zawsze musisz liczyć się z tym że coś było kombinowane - są sposoby o których się fizjologom nie śniło.
@krystekk2: Precla z automatem bym wykluczył, bo w VAGach nie było automatów, które byłyby dobre dla aut używanych... DSG padają po 150-200km, Stronic i Tiptronic też szału nie robią... W insigniach i volvo często automaty są bliźniacze stosowane.. wystrzegaj się aby automatu TF-81SC (montowanego także w xc90 bo to padaka) na www.prnd.pl znajdziesz stosowane automaty w konkretnych modelach/silnikach/rocznikach i potem googluj co one warte użytkowo...
Silniki.. w oplu raczej będą dobre,
@krystekk2: Precla w manualu.. ciężko ;) w sensie jeżeli chcesz mieć względnie bezawaryjny to jeszcze albo 1,9 TDI, albo stare 1,6/1,8/2,0 na wtrysku pośrednim... odpuść TSI/TFSI
ja ogólnie w tym momencie przy kupowaniu aut używanych VAGi odpuszczam - za dużo bubli silnikowych produkowali w tym okresie...
DSG padają po 150-200km, Stronic i Tiptronic też szału nie robią...

@Gippo86: zdajesz sobie sprawę, że jesteś niewiarygodny pisząc jakoby S tronic i DSG to były różne skrzynie? DSG w audi nazywa się S tronic. I generalnie 6 biegowe z mokrymi sprzegłami jakie są w B8 w quattro są bardzo udane. Sam mam auto z tą skrzynią i przebiegiem ponad 370 000km...