Wpis z mikrobloga

Witam serdecznie w ten piękny piątek. Dla wszystkich tych którzy chcą wyjechać na #emigracja a ciagle zadaja te same debilne pytania typu "czy jest robota na magazynach/budowlance/hotelarstwie/produkcji itd odpowiadam. W każdym kraju są jakies zawody mocno poszukiwane i np w takiej #norwegia ale też i wielu innych krajach zachodnich takim zawodem jest miedzy innymi kierowca. Zapotrzebowanie jest ogromne a wcale nie jest trudno zdobyć kwity żeby jeździć (w koncu #bekaztransa #!$%@? umio tyko jezdzic). W Polsce ja robiłem C+kwalifikacja jakies 3-4 miesiące, to wszystko kosztowało może z 8k PLN. Przyjechałem, wsiadlem i tak już zaraz minie 3 rok na #betonowoz Także młodzi szukajcie a znajdziecie, tylko w dobrych miejscach a nie byle gdzie.

Ps tu stoja 2 ciężarówki, jak masz kwity to tylko wsiadac i jechac, ta z lewej to juz z 3 miechy stoi bo nie ma komu jezdzic.

#praca #ciezarowki
Pobierz
źródło: comment_SL2xsTK36WOz0OyCW8Yqwx9niLtzbFKZ.jpg
  • 31
@matt1807 no zimy sa znacznie dluzsze i ciezsze niz w PL. W depresje łatwo popasc jak sie nic po pracy nie robi, ja np krece sobie filmy, spaceruje bez jakiegos wiekszego sensu, ogolnie trzeba miec jakies zajecie, a jak sie ma kase to jest duzo latwiej je realizowac
@ReFree Po takim przyjeździe jak napisałeś do pracy jako kierowca
Ile na początku można się spodziewać i jak z kosztami życia ? Interesuje mnie jaką kwotę jest się w stanie odłożyć, wiadomo jak ktoś tam nie jedzie życie sobie ułożyć to to go interesuje w szczególności.

Język jak ? Angielski styknie ?
Słyszałem kiedyś o dwóch norwegach jeden z południa drugi z północy i że się dogadać nie mogli i musieli rozmawiać
@matt1807 minimalna krajowa na kierowcy to 169kr/h,mlody samotny czlowiek jak sie dobrze ogarnie to mysle 5k PLN ŻYJĄC JAK CZLOWIEK moze odkladac. Angielski wystarczy na poczatek. Nory maja od uja dialektow i 2 jezyki urzedowe :D mysle ze mogla sie czasem nie rozumiec.
@matt1807: Te które mają dawkę 2 tyś jednostek nie działają na mnie (Ważę około 70kg) ale przy takich które mają 4 tyś mam więcej energii i lepsze samopoczucie.Podobno przy takich dawkach powinno się brać też witaminę K2 żeby wapń który dużo lepiej się wchłania szedł w kości,zęby i tam gdzie trzeba.Kupuje suplementy Olimp i Oleofarm które mają D i K2 w jednym bo głównie one są dostępne w aptekach,nie widzę między
@Mirekzkolega od 3000 za kojo we wspplnej sypialni, potem hybel czyli samodzielny pokoj z oddzielnym wejsciem ale wspolna kuchnia/kibel to bedzie od 5000. Domy od 7000 na wioskach, 10.000 blizej oslo (1-2 sypialnie), 15.000 i wyzej to juz Oslo i zaleznie od standardu ilosci sypialni itd. Oczywiscie docgodza kaucje ktore wynasza od jednego do 3 miesiecy czynszu. Jezyki urzędowe to Bokmål i Nynorsk